Facebook Google+ Twitter

Podobieństwa ideologiczne – nie od tej samej małpy

Dla mnie działalność lewicowa to działalność głównie w interesie członków społeczności, których kondycja, tak fizyczna jak i intelektualna, jest na tyle słaba, że nie są w stanie – w tej społeczności – samodzielnie funkcjonować.

 / Fot. .Na wstępie zapowiem. To nie jest typowy news. Tytuł zawiera fragment wypowiedzi, postaci anachronicznej, pozostawionej do dalszej eksploatacji w obecnej doczesności, chcącej zaakcentować odmienność rodowodu swojej partii od rodowodu innych środowisk, które w swojej działalności kierują się podobnymi przesłankami.

Dla mnie działalność lewicowa, to działalność, głównie w interesie członków społeczności, których kondycja, tak fizyczna jak i intelektualna, jest na tyle słaba, że nie są w stanie - w tej społeczności - samodzielnie funkcjonować. To również działalność w interesie każdego obywatela niezależnie od jego statusu w społecznym systemie i niezależnie od posiadanych dóbr. To również działalność profilaktyczna zapobiegająca "chorobie Orwellowskiej", czyli dążeniu jednostek osobowych do wynoszenia się ponad inne jednostki, wymuszania dla siebie przywilejów uprawniających wykorzystywanie słabszych jednostek do zaspokajania swoich potrzeb - nie tylko materialnych. I do tego wszystkiego, będzie wrażliwa na krzywdę ludzką i ciemnotę.

Zauważyć tu trzeba, że ja lewicowość postrzegam nieco inaczej, niż dziennikarze zawodowi, którzy Ruch Palikota nazywają partią lewicową, dlatego że ona jako główny cel obrała propagowanie swobód seksualnych, walkę z kościołem katolickim, upowszechnienie aborcji i uznanie jej za zwykły zabieg chirurgiczny, oraz legalizację handlu i używania miękkich narkotyków. Lewica z niczym innym, nie może się kojarzyć, jak tylko z lewą ręką. Bo to lewa ręka jest słabsza, mniej sprawna. Dlatego też francuscy moderatorzy sceny politycznej, tych - podobnie jak lewa ręka - słabszych, bez przywilejów posadzili po lewej stronie Sali Zgromadzenia i po lewej ręce Króla.

Ci siedzący po lewej stronie, proszę zauważyć nie mieli nic wspólnego z promowaniem rozwiązłości, sankcjonowaniem patologii seksualnych i moralnych, jak również z odciąganiem ludzi od wiary w Boga i kontestowaniem jego przykazań, głównie tego, które ma szeroki wydźwięk - "Nie zabijaj". Lewica nie ma też nic wspólnego z hedonizmem i ateizmem. Dlatego stanowczo zaznaczę że te przypisywane dzisiaj lewicy cechy to naleciałości, to naniesione przez ludzi błoto, którym przed wejściem, nawet butów się nie chciało wytrzeć - nic więcej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

Panie Grzegorzu, biskupi polscy wskazywali drogę: "Przebaczamy i prosimy o przebaczenie." Każdy Polak o tym wie. Jestem sam ciekaw, z czego to się w ludziach bierze?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sorki ale nie można dzielić ludzi na wredną lewicę i dobrych prawicowców. Berlusconi to prawicowiec, a jak wygląda jego zachowanie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale teraz Tadziu ja tobie zadam pytanie. Powiedz mi Tadziu, dlaczego biskupa Pieronka odstawiono na boczny tor?! Masz pole do PO-Pis-u.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tadziu, nie mogę w żaden sposób zgodzić się z twoją wypowiedzią. Ale wpierw powiem, co kiedyś napisałem:
"Nie ma ludzi złych. Są ludzie normalni albo chorzy. Chorych powinno się leczyć w szpitalu psychiatrycznym a wynika z tego zachwianie stymulatorów przystosowania się do życia w społeczeństwie.
Leczyć Tadziu a nie wsadzać do więzienia! A dlaczego Tusk, Kaczyński, Miller i pozostali tego nie uregulują?!
Ty wiesz jakie lewe dochody są z tego tytułu?! Niszczyć "Kurę znoszącą złote jajka?!" "Koń by się uśmiał."
Toż to darmowy niewolnik! Jemu psychikę się tak ukształtuje, że mu tylko więzienie pasuje!"
A wikt i opierunek?!"Toż to społeczeństwo placić bedzie!" I nie tylko za to! "Bo za tolerowanie łajdactwa wszelakiego i nieprawości tyż zaplaci!"
Wiadomo, że ryba psuje się od głowy. Prosty człowiek może funkcjonować według wzorców i odpowiedniej klasy autorytetów. Był człowiek Papież Jan Paweł II, pociągnął za sobą wszystkich. Kiedy go zabrakło, ludzie zaczęli szukać innych wzorców i autorytetów. I teraz Tadziu porównaj, kogo można przymierzyć do naszego Papieża Jana Pawła II?! Obecnych kapłanów?! Tylko śmiać się z tego można! Oczywiście są wśród nich godni tego stanu. Ale ile?! Ach, matematyki znowu nie uczono a Papież J.P.II kazał zdobywać wiedzę!
Tadziu, jesteś w moim wieku. Zapewne poznałeś wielu księży. Ja mogę powiedzieć że wielu! Czy widziałeś, żeby w czasach Demokracji Ludowej ksiądz zachował się niegodnie?! Nie do pomyślenia!
Może był gdzieś zabłąkany pomocnik Pasterza?! Ale potencjalnie byli to ludzie z powołania i zachowywali się jak temu stanowi przystało. Jaka była tego przyczyna? Po pierwsze stare, przedwojenne wychowanie w starciu z zepsuciem moralnym wykazywało prawidłową reakcję. Drugą przyczyną było to, że kościół był w stanie skonfliktowanym z władzami a to powodowało stan walki, co w konsekwencji prowadziło do samokontroli. Niestety, rozwój cywilizacji działa na każdego człowieka, tym bardziej, że nad pewnymi wypaczeniami się nie pracuje. Na efekty po śmierci naszego Papieża nie trzeba było długo czekać. W naszym czasie księża musieli codzienną swoją postawą dawać przykład i być wzorem do naśladowania. W chwili transformacji i demokratycznego rozluźnienia, sprawa wygląda inaczej. Zobacz takie małe ziarenko: "Tak jak Wy jesteście pracownikami w różnych zawodach, tak my też w swoim kapłańskim zawodzie!"
Zobacz Tadziu jaka jest cienka niteczka: "Wy macie wszystko. Macie rodziny, żony, ziemską miłość, sex, coraz to więcej bogactwa i t.d. , it.p. A my co mamy?! Kochanki w różnym wydaniu a jak nie to masturbację. A na starość w domu emerytów księży i to pod warunkiem, że nie podpadnie się u biskupa?!"
Zapytowywuję się Ciebie Tadziu, czy to jest normalne?! Czy takiego życia chce Przedwieczny dla człowieka?! Czy Przedwieczny chce oglądać ludzi codziennie przy śmietnikach szukający czegoś do spożycia a po drugiej stronie napychających sobie "bebechy" po same uszy?! Znieczulonych na wszystko, co tylko możliwe?!
Odpowiedź na twoje pytanie. Człowiek prostej konstrukcji psychicznej jest jak baran i owca. Idzie za pasterzem. A chyba wiesz jak pasterz prowadzi owce?! Idzie z przodu a one za nim bez poganiania! A u nas są coraz doskonalsze formy poganiania! Nawet karteczkę musisz zanieść, czy byłeś u spowiedzi! Przewraca im się w głowach! Już nie będę wymieniał bez końca.
Ledwie Papież umarł i zapomnieli o czym nauczał! Mówił wyraźnie o "własnej i nie przymuszonej woli"!
A co jest?! Jeszcze jedną nogą siedzimy w XIX Wieku! Dobranoc.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gura Ja nie oceniam ludzi. Przeczytaj na spokojnie tekst. Podpowiem Ci, ze ja wskazuję co ludziska zrobili z Lewicy. Wskazuję obraz lewicy, ten jaki ona powinna mieć. Mówię, że do Lewicy wepchali się wszelkiej maści degeneraci. Według mnie, to oni psują i wypaczają, zniekształcają obraz lewicy. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń
roman kożminski
  • roman kożminski
  • 22.01.2012 21:06

@ Gura Maks - W każdym środowisku jest margines zła ;rzecz w tym, że ten margines zła jest obecnie dużo większy na LEWICY!!
Mówiąc kolokwialnie; więcej gówna jest na lewicy i to bez dwóch zdań !! Dlatego wahadło przesuwa się obecnie na prawo!! Tłumaczę prosto i bardzo obrazowo, by każdy mógł to zrozumieć również Ty Guru Maks...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gura Maks
  • Gura Maks
  • 22.01.2012 20:53

Czy wszyscy ludzie o poglądach lewicowych to chodzące zło ? a skrajna prawica to chodzące anioły ? NIE MOŻE SIĘ PAN POGODZIĆ ,ŻE ŻYCIE I LUDZIE TO RÓŻNORODNOŚĆ. Lewicowy jest również PiS , różnią się tylko światopoglądowo ale czy są lepszymi ludźmi ? NIE. Czy kościół jest kryształowy - NIE - tak jak i na lewicy , prawicy , w kościele , na ulicy są ludzie i ludziska . w PANA OPISIE , pan robi za świętego a tak nie jest , obraża pan ludzi ,których nie zna.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Małgosiu! Ci "prawdziwi katolicy", którzy by się oburzali na moje wywody są, jak większość ludzisków "objedzeni" papką medialną i polityczną. Rzadko komu się chce zgłębiać dzieje ludzkiej działalności i jej owoców. A moderatorzy ludzkich umysłów i poglądów wykorzystują niechęć do - proszę się nie gniewać - myślenia i obserwowania wydarzeń i zachowań. Ci moderatorzy z Lewicy zrobili zlewisko wszelakich "nieczystości". Każdy degenerat mający kasę, wpływy i dostęp do PR, który ze swoimi poglądami, nie mieścił się w normach społecznych, swój chłam ideowy podrzucał Lewicy. I tak to, przez wieki się nawarstwiało. Wychodzi, dzisiaj tak, że do Lewicy najbardziej by pasowali uczestnicy orszaku Dionizosa, do którego należał bożek Pan, o którym w Wikipedii czytamy: "Przypisywano mu dużą aktywność seksualną, a obiektami jego zalotów były zarówno nimfy jak i młodzi chłopcy oraz zwierzęta[2]."
http://pl.wikipedia.org/wiki/Pan_%28mitologia%29

Nie dziw, że porządni ludzie, od takiej Lewicy trzymają się z daleka. Jeśli ma Pani wątpliwości, co do moich - wywodów - prawdziwości, proszę spojrzeć na czołowe postaci postaci anachronicznych tej niby Lewicy polskiej. Zobaczy Pani, jak się ślinią na widok dziewcząt. Nowa zaś jej awangarda rozsiewa teorię "pluralizmu" seksualnego i zachęca do zaspokajania swoich chuci, gdzie popadnie, z kim popadnie i jak popadnie.
Piotrek! Pod podanym, przez Ciebie linkiem znalazłem toto poniżej.
http://wsseszczecin.pis.gov.pl/plikijednostki/wsseszczecin/userfiles/file/OE/Ocena%20stanu%20sanitarnego%20wojew%C3%B3dztwa%20zachodniopomorskiego%20w%202009r_.pdf
Popatrz na to zdanie: "Dlaczego to oni swój stosunek do Kościoła tłumaczą złym zachowaniem księży, a nie zauważają tych wartości, które ukazuje dekalog wchodzący do kanonu wiary katolickiej?". Co Ty na to?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tadeusz, "punkt widzenia zależny jest od punktu siedzenia. Mój punkt jest usytuowany w punkcie bardzo niewygodnym i gdy przeczytałem materiały w gazecie: Trybun Ludu" z dnia 04.11.2011, ręce opadły. A prawdziwe musiało być, ponieważ inaczej nie obeszło by się bez sądu. Takie pojmowanie demokracji woła o pomstę do Nieba!Można to odnaleźć na stronie internetowej "www.trybunludu.pl". Nr38(269)ROKV e załączonym bezpłatnym dodatku "Głos Wybrzeża" Nr 1/2011 Nr rej."Pr"61/11.
Na trzech stronach:
-Co może ks. Sylwester? Jesteśmy w szoku!!!
-Komentarz redaktora naczelnego.
- Biznesmen w sutannie, która chroni?
-Zapytania prasowe.
-Odpowiedź Kurii Biskupiej.
Mnie kiedyś zastanawiało. Jakie mogą być motywy, że w latach 70-tych synowie wysokich rangą dostojników "czerwonego dywanika" ucieka pod sutannę? Czyżby to były efekty takiego działania?!

Komentarz został ukrytyrozwiń

> Tylko katolicyzm trąci lewicowością!

Gdyby to powiedzieć tzw. "prawdziwemu katolikowi", to by pewnie się obraził. Ci również "Kochaj bliźniego swego" traktują bardzo wybiórczo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.