Facebook Google+ Twitter

"Podobna do jesieni"- wieczorek poetycki Bogusławy Chwierut

17 stycznia ( niedziela) 2016 r w Dworku Młynarza w Rudzach ( gmina Zator) miało miejsce wydarzenie kulturalne o charakterze regionalnym.

poetka Bogusława Chwierut / Fot. J.Cz.17 stycznia ( niedziela) 2016 r w Dworku Młynarza w Rudzach ( gmina Zator) miało miejsce wydarzenie kulturalne o charakterze regionalnym. Dzięki uprzejmości i zaangażowaniu organizacyjnemu Pani Beaty Sopickiej, która udostępniła pomieszczenia Dworku nieodpłatnie oraz Działowi Promocji i Rozwoju Urzędu Miejskiego w Zatorze, który wsparł przedsięwzięcie finansowo. Tego dnia w godzinach popołudniowych zorganizowany został wieczorek poetycki Bogusławy Chwierut.
Pani Bogusława jest członkiem chrzanowskiej grupy poetyckiej "Cumulus" gdzie w pełni realizuje się biorąc udział w przedsięwzięciach kulturalnych grupy. Urodzona w Czańcu, d 25 lat libiążanka. Od 10 lat pisze z potrzeby serca, z obserwacji, z uwagą słucha innych i notuje, składa słowa , swoje myśli , spostrzeżenia ,fantazje i marzenia w całość. Od 3 lat należy do kawiarenki internetowej o profilu poetyckim tam zetknęła się z wieloma osobami, które w jakiś sposób wywarły wpływ na co jak pisze i jaką idzie drogą. Z tej grupy została zaproszona do udziału w spotkaniu poświęconym poezji innym artystom, spotkanie miało miejsce w Warszawie na Ursynowie. W 2013 r wydała swój tomik poetycki "Babski comber". W roku 2015 zdobyła wyróżnienie na Ogólnopolskim konkursie ,,O herb Chrzanowa ‘’. W minionym roku również , przy współudziale Urzędu Gminy w Libiążu na czele z Burmistrzem wydała drugi tomik pt. "Przeniknąć".
W jej bogatym dorobku poetyckim zgromadzonym w tomikach można dostrzec, że jest mistrzynią słowa. Jej wiersze są bardzo kobiece czyli mają w sobie niezwykły ładunek emocjonalny, w wielu przypadkach to poezja wręcz erotyzująca czyli mówiąca o relacjach między kobietą, a mężczyzną.
Inicjatorem spotkania był Janusz Czerwik- poeta, wokalista, uczestnik programów telewizyjnych "Szansa na sukces" "Mam talent" "X factor" "Disco star" , juror międzynarodowego festiwalu piosenki "Rytm" w Gliwicach, finalista festiwalu w Ciechocinku "Gwiazdy tamtych lat" Katarzyny Goertner. Podczas wieczorku wystąpił gościnnie prezentując piosenki z własnego repertuaru gdzie jest autorem słów, zaś autorem muzyki jest Piotr Gawron.
Spotkanie , swoim występem uświetniła także drużyna harcerska "fatamorgana" prowadzona przez Ewę Dzidek.
Podczas wieczorku można było również obejrzeć wystawę prac plastycznych Ewy, która jest utalentowaną chociaż początkującą malarką.
Wieczorek odbył się pod patronatem Radia Niezależnych Artystów.
Licznie przybyli goście z Ziemi Chrzanowskiej oraz mieszkańcy Zatorszczyzny wyrazili uznanie i z entuzjazmem zadeklarowali chęć udziału w kolejnych tego typu przedsięwzięciach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.