Facebook Google+ Twitter

Podopieczni TOZ w Radomsku otrzymają pomoc!

Ponad 400 kilogramów karmy dla zwierząt trafi do Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Radomsku.

Gucio - jeden z podopiecznych Kociej Arki Noego w Radomsku / Fot. RTOZ- To dla nas fantastyczna wiadomość. Obecnie mamy pod swoją opieką 60 kotów w różnym wieku i różnym stanie zdrowia. Dodatkowo pomagamy osobom dokarmiającym bezdomne zwierzęta – mówi Andżelika Chodorek, prezes RTOZ.

Radomszczańskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami od 5 lat prowadzi przytulisko dla bezdomnych kotów pod nazwą
Kocia Arka Noego. Rocznie wykonuje ponad 100 zabiegów sterylizacji i kastracji oraz poddaje leczeniu ponad 200 zwierząt (zarówno kotów, psów jak i ptaków). Dzięki tym zabiegom w czasie swojej działalności organizacja oddała do adopcji ok. 500 zwierząt. Jak informuje prezes RTOZ, przekazana karma wystarczy podopiecznym organizacji na kilka miesięcy. A dzięki temu więcej pieniędzy zostanie np. na leczenie czy sterylizację.

Firma Krakvet organizuje akcję „Pomoc dla schronisk” od 2008 roku. Do tej pory udało się pomóc 50 schroniskom w całej Polsce, do których trafiło ponad 70 ton karmy dla zwierząt.

- Każdego miesiąca nasi klienci, rezygnując z rabatów, przekazują na pomoc dla schronisk określoną kwotę, do której my dokładamy tysiąc złotych. W styczniowym głosowaniu wygrało Radomszczańskie TOZ, które otrzyma pomoc w wysokości 19 tysięcy złotych – mówi właściciel Krakvetu Marek Batko. Chcieliśmy bardzo podziękować naszym klientom. Ich zaangażowanie w tę akcję przeszło nasze najśmielsze oczekiwania i pokazało, że Polacy chcą i potrafią pomagać – dodaje.

Obecnie na stronie internetowej http://www.krakvet.pl/forum odbywa się kolejna edycja akcji „Pomoc dla schronisk”.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.