Facebook Google+ Twitter

Podpalał samochody, uniknie aresztu. Jacek T. wyjdzie na wolność

Zajawka: Warszawski sąd uznał, że materiał dowodowy w sprawie Jacka T. świadczy o dużym prawdopodobieństwie popełnionych przez niego czynów, ale jednocześnie doszedł do wniosku, że nie zachodzi obawa matactwa i ustalił podpalaczowi dozór. Prokuratura już złożyła zażalenie na tę decyzję.

 / Fot. Łukasz Gdak/Poznań Nasze Miasto"Podejrzany będąc na wolności, może utrudniać postępowanie karne, wpływając na zeznania świadków. Jednocześnie należy stwierdzić, ze sam czyn jest zagrożony karą pozbawienia wolności do lat 10, a tu już może stanowić samoistną przesłankę dla tymczasowego aresztowania" - mówił prokurator Dariusz Ślepokura z Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Co ciekawe sąd w podobnych przykładach orzekał inne wyroki. Skazał np. na areszt bezdomnego, który podpalił stertę słomy, czy 19-latka, który podpalił wieżę kościoła. Najwyraźniej te same standardy nie dotyczą Jacka T., który już ma jedną sprawę dotyczącą podpaleń.

Nieoficjalnie sugeruje się, że Jacek T., uniknął aresztu ze względu na swojego ojca, znanego adwokata w Warszawie. "Świadczyłoby to fatalnie o polskim sądownictwie" - komentuje sprawę rzecznik prasowy sądu w Warszawie, Wojciech Małek.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

red
  • red
  • 23.02.2012 15:38

IIIRP w całej krasie ,jeśli tego nie zmienimy ,no to będzie tkwić w tym g.....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe, co na to świadek (-świadkowie)?

Komentarz został ukrytyrozwiń
MZ
  • MZ
  • 23.02.2012 11:28

Rafałku, nie pi...ol

Komentarz został ukrytyrozwiń
kibic
  • kibic
  • 23.02.2012 11:02

Minister sprawiedliwości Jarosław Gowin musi zabrać w tej sprawie głos .Musi wyraźnie pokazać ,że taki stan rzeczy szkodzi wizerunkowi Ministerstwa sprawiedliwość .Jarosław Gowin rozwala PO od wewnątrz i w tej sprawie nie zajmie stanowiska , to jest niczym koń trojański w tym rządzie PO-PSL .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ojciec podpalacza znany adwokat zasiadający w radzie nadzorczej Legii Warszawa został w listopadzie 2011 r zatrzymany przez CBA na polecenie prokuratury w związku z podejrzeniem korupcji przy prywatyzacji Stoenu. Ale rodzinka !

Komentarz został ukrytyrozwiń

... kpiny w majestacie prawa w myśl reguły kruk krukowi oka nie wykole.

Komentarz został ukrytyrozwiń
konio
  • konio
  • 23.02.2012 09:25

A mówi się,że więzienia są dla ludzi.Więzienia są dla głupich,biednych i wierzących w zapisaną w konstytucji sprawiedliwość społeczną obywateli-"idiotów"
Mówi się również,że komuna padła.W niezreformowanym systemie sądowniczo-prokuratorskim komuna ma się całkiem dobrze i nic nie wskazuje na to,aby system ten stał się przeszłością.

Komentarz został ukrytyrozwiń

...bilans ogromnych strat, podejrzany od kilku miesięcy postawione zarzuty za to samo przestępstwo, czyn jest zagrożony karą pozbawienia wolności do lat 10. Co jeszcze musi zrobić ten niebezpieczny piroman aby trafić za kraty. Śmiem twierdzić że za ten skandal powinien stracić posadę sędzia decydujący o sankcji "policyjnego dozoru" a nawet i sam minister sprawiedliwości jeśli nie wyciągnie konsekwencji kuriozalnej decyzji warszawskiego sądu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.