Facebook Google+ Twitter

Podpalono meczet w Gdańsku? Imam widzi związek z wydarzeniami na Podlasiu

Dziś w nocy podpalono meczet przy ulicy Polanki w Gdańsku. Zniszczeniu uległ fragment elewacji i boczne drzwi do świątyni.

 / Fot. Artur Andrzej/Domena PublicznaPożar wybuchł przed godziną 5. Wszystko wskazuje na to, że doszło do podpalenia. W pobliżu budynku ustawiono ławki, które znajdowały się gdzie indziej. W pożarze nie ucierpiała sala modlitw.

"To byli tchórzliwi ludzie, którzy są przeciwni muzułmanom" - powiedział imam Hani Hraish. Jego zdaniem podpalenie ma związek z wydarzeniami na Podlasiu, gdzie doszło wczoraj do przepychanek między tamtejszymi muzułmanami i ekologami. "Od lat dbaliśmy o jak najbardziej pozytywne stosunki ze wszystkimi, z mieszkańcami, samorządem, z władzami kościelnymi." - mówił cytowany przez serwis Wyborcza.pl. Duchowny wierzy, że przy odbudowie zniszczeń spotka się z życzliwością mieszkańców.

Hraish odniósł się do sytuacji w Białymstoku i stwierdził, że tamtejszy ubój rytualny to prywatna sprawa imama z Podlasia. "To nie dotyczy muzułmanów ani w Gdańsku, ani w całej Polsce" - powiedział.

Straty oszacowano na 50 tys. złotych. Trwają czynności śledczych. Jak podaje "Gazeta Wyborcza" zabezpieczono ślady butów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.