Facebook Google+ Twitter

Podpisali umowy na obwodnicę Jarosławia i drogę S 19

  • Źródło: Nasze Miasto
  • Data dodania: 2010-02-09 13:52

Rozpoczęły się inwestycje dwóch kluczowych dla Podkarpacia inwestycji drogowych: obwodowej Jarosławia oraz ekspresowej S 19. Decyzje te zapadły w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Rzeszowie przez podpisanie umów na ich wykonanie.

Uroczyste podpisane umowy na jarosławską obwodnicę odbyło się w obecności ministra infrastruktury Cezarego Grabarczyka, szefa sejmowej komisji infrastruktury Zbigniewa Rynasiewicza, wojewody Mirosława Karapyty, dyrektora GDDKiA Wiesława Kaczora, posła Tomasza Kuleszy, którzy nie kryli satysfakcji z dzisiejszych ustaleń. - Na obwodnicę jarosławianie czekają od kilkudziesieciu lat, cieszę się, że wreszcie budowa będzie realizowana i dziękuję za wzajemną pracę na rzecz tej inwestycji wielu osobom, w tym także burmistrzowi Andrzejowi Wyczawskiemu i jego zastępcy Stanisławowi Misiągowi - powiedział poseł T. Kulesza.

Wykonawca, czyli Konsorcjum Firm Eurovia Polska S.A. rozpocznie budowę najpóźniej 8 marca br. i zgodnie z umową ma 24 miesiące na jej zakończenie. Oznacza to, że w marcu 2012 roku inwestycja będzie skończona, a miesiąc potem, po wydaniu decyzji na jej użytkowanie, oddana dla ruchu samochodowego. Obwodnica zaklasyfikowana jest do drogi głównego ruchu przyspieszonego - o dozwolonej prędkości 80 km/h. Szerokość jezdni wyniesie 7 m, a utwardzonych poboczy po 2 m. Długość drogi to 11,3 km.

Kontrakt opiewa na kwotę 369 mln 261 tys. 463 zł i dofinansowany będzie ze środków unijnych w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Na dzisiejszym spotkaniu podkreślano zaangażowanie parlamentarzystów i samorządowców przy zabieganiu o obwodnicę. Burmistrz Andrzej Wyczawski na mocy uchwały radnych zdecydował o wykupie tzw. resztówek - czyli gruntów przyległych do obwodnicy, ale nie leżących ściśle w jej pasie oraz wzięcia na siebie budowy łącznika (długość 478 m) u wylotu z Jarosławia w kierunku Przemyśla. Umowę podpisali: w imieniu Skarbu Państwa - GDDKiA w Rzeszowie dyr. Wiesław Kaczor i zastępca Aneta Gierlak-Czarnik, natomiast wykonawcę reprezentowali: Arkadiusz Kierkowicz - dyrektor Regionu Południe Eurovii Polska S.A. oraz Marek Gosztyła - dyrektor Eurovia Polska S.A oddział Rzeszów.

To historyczny moment dla rozwoju naszego miasta, czekaliśmy na ten dzień od kilkudziesięciu lat, jestem bardzo zadowolony, że udało się doprowadzić do realizacji obwodnicy dzięki między innymi dobrej współpracy z parlamentarzystami, wojewodą, a także Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad - komentuje burmistrz Andrzej Wyczawski.

nasze miasto

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.