Facebook Google+ Twitter

Podpisanie ACTA najbardziej antyspołecznym działaniem rządu?

Serwis RMF24 przeprowadził w miniony weekend sondę dotyczącą najbardziej antyspołecznych działań rządu Donalda Tuska. Wśród zaproponowanych internautom pięciu działań, zdecydowanie wskazali oni na podpisanie ACTA.

Sonda

Najbardziej antyspołeczne działanie rządu to:

 / Fot. European Peple's Party/wikimedia/CC-BY-2.0Sprawa podpisania przez Polskę umowy ACTA w dalszym ciągu powoduje liczne protesty. W przeprowadzonej przez RMF24 internetowej sondzie na najbardziej społecznie szkodliwe decyzje gabinetu Tuska, podpisanie ACTA zdobyło 20 proc. głosów. Na ulicach polskich miast w dalszym ciągu trwają demonstracje.
Nie brakuje też akcji w internecie. Jedną z nich prowadzi Interia.pl. Serwis zebrał już ponad milion głosów w internetowym referendum dotyczącym ACTA. 98 proc. wyraża sprzeciw wobec ratyfikacji umowy. Akcja trwa nadal, a wszystkie te głosy są przekazywane parlamentarzystom.

Internauci domagają się również usunięcia z Facebooka profilu Kancelarii Premiera, po tym jak skasowała ona niewygodne dla siebie komentarze pod jednym z postów. Jak ujawnił RMF24, urzędnicy podali nieprawdziwy powód wykasowania komentarzy, jako obraźliwych. Na 2547 wpisów tylko w 38. znaleziono wulgaryzmy.

Kolejne miejsce na liście antyspołecznych działań rządu zajęła jego bezczynność wobec rosnących cen paliw. 12 proc. uznało, że rząd nic w tym zakresie nie robi, chociaż mógłby np. czasowo obniżyć akcyzę. I tutaj również protesty rozszerzyły się na ulice.

7 proc. internautów zagłosowało na zapowiedź podniesienia wieku emerytalnego oraz jego zrównania dla kobiet i mężczyzn, 6 proc uważa za szkodliwą decyzję rządu o wprowadzeniu ustawy refundacyjnej, a 2 proc. wywołanie finansowo-organizacyjnego chaosu w oświacie.

Co ciekawe, wszystkie 5 działań rządu wskazało jako antyspołeczne 53 proc. spośród 6897 internautów, biorących udział w sondzie.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Ja nie jestem nastolatkiem, ale też dałem pierwszeństwo ACTA, bo ta umowa godzi w nas wszystkich, a nie w wybraną część społeczeństwa.
Emeryci kupują mnóstwo leków, a po wprowadzeniu ACTA'y może się okazać, ze nie dość, że koniec z kupowaniem ich tańszych odpowiedników, to jeszcze samo posiadanie kupionych np gdzieś gdzie ACTA nie obowiązuje jest przestępstwem. Umowa kasująca na rynku wszelkie towary nieoryginalne to przekręt jakiego jeszcze nie było...

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Serwis RMF24 przeprowadził w miniony weekend sondę dotyczącą najbardziej antyspołecznych działań rządu Donalda Tuska".

Jeżeli tak została przeprowadzona sonda, to wiadomo, że ACTA wygra z emeryturą. Młody człowiek, który widzi kaganiec nad "wolnością w sieci" trzymany przez rządzących w swoich zachłannych łapach, nie będzie się zastanawiać nad jakimiś tam emeryturami, które go na dzisiaj nie dotyczą. Cały proces edukacyjno-wychowawczy jest nastawiony na działanie i życie tu i teraz, a nie na budowanie przyszłości swojej i swoich bliskich. Po nas choćby potop! Tak samo zachowują się rządzący.

Komentarz został ukrytyrozwiń
antek patelmitrz
 • antek patelmitrz
 • 31.01.2012 09:35

POlską rządzi V-ta kolumna,w rządzie sami agenci Mossad i KGB. Tusku skończysz jak Kadafi .

Komentarz został ukrytyrozwiń
Taliesin
 • Taliesin
 • 30.01.2012 20:41

Najpierw podpisali, a teraz będą debatować z narodem.W razie różnicy zdań zmieni się naród bo przecież nie rząd.W końcu całą winę zwali się na Amerykę.Skąd ja znam ten scenariusz?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Inka
 • Inka
 • 30.01.2012 18:41

Won z Tuskiem i Platformą - ale zgotowali nam demokrację!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
ad Rem
 • ad Rem
 • 30.01.2012 15:26

@Kogo pan ma na myśli Panie Wierzbicki ? Europarlamentarzystów ? Amerykanów ? , nasz parlament ? Najlepiej niech wróci komuna , prawda ? Czytał pan ACTA ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale zgotowali nam demokrację?!

Komentarz został ukrytyrozwiń
@piotrek
 • @piotrek
 • 30.01.2012 10:09

Dlaczego nie mówią?Bo o to chodzi,żeby sprawę "przykryć".Kiedy po długich i owocnych debatach zapis o ściganiu piractwa internetowego na podstawie"domniemania"zostanie zmodyfikowany i wszyscy sie ucieszą,to nastepnego dnia z bazarów i lumpeksów zniknie odzież za 5 zł,znikną chińskie artukuły i wszystko to,co według posiadaczy wyłaczności będzie naruszeniem ich dóbr.Bedzie sie działo,oj będzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
piotrek
 • piotrek
 • 30.01.2012 09:48

dlaczego nikt nie mowi o tym ze acta wyeliminuje leki generycznye, zagraża wolnemu oprogramowaniu,

skazywaniu bez wysluchania strony, nieoryginalnym czesciom zamiennym (tonery, czesci do aut jakie prawie

wszyscy zakladamy), ... a nawet podwyzkom cen zywnosci w przyszlosci (licencje) w zwiazku z blyskawiczną

popularyzacją gmo!? ktore samo sie rozsiewa po panstwach sasiednich.... tylko internet i internet...

tak wogole to poczytajcie o INDECT

Ile razy trzeba tłumaczyć... tu nie chdzi o piractwo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.