Facebook Google+ Twitter

Podpiszemy ACTA? Jestem za!

Będąc użytkownikiem internetu jestem za ustawą ACTA, ale po jej ideowej i prawnej modyfikacji.

Genezą ustawy ACTA była ochrona praw autorskich użytkowników internetu. Jestem za dlatego, że sam mogę poświadczyć, iż wielokrotnie przywłaszczano sobie moją twórczość w zakresie produktów, np. zdrowotnych, które promowałem. Potem oglądałem jak te produkty, z opisami przetłumaczonymi na język polski, lądują na innych stronach i ludziska robią business moim kosztem.

Musiałem więc 19 marca 2010 roku zamknąć firmę i zlikwidować swoje biznesowe strony internetowe. Teraz przez moją lekkomyślność i wiarę w ludzką uczciwość nie mam na jedzenie i płacenie rachunków. Dlatego obiema rękami, idąc pod prąd szerokiej rzeszy ludzi nieuczciwych oraz zbyt leniwych, by zająć się pracą, jestem za ustawą ACTA. Oczywiście trzeba tę ustawę przebadać, dlatego, że ja jej w szczegółach nie znam. Jestem inżynierem, a nie prawnikiem czy politykiem.

Ustawa nie może ograniczać dobrej wolności w używaniu internetu, ale Temida powinna mieć Miecz, by nim odcinać złodziejstwo (dawno temu w europejskiej Szwecji poprzez ucinanie rąk wytępiono złodziejstwo i kiedy byłem w 1982 r. w Szwecji to zobaczyłem, że zwyczajowo się tam domów nie zamyka. Polskich domów pilnują wściekłe psy).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

aseret
 • aseret
 • 05.02.2012 18:09

Ja też jestem na nie. Dość manipulowania nami i ograniczania swobód wypowiedzi. Niech nasi rządzący nie udają ,że liczą się ze zdaniem społeczeństwa. najpierw pani ambasador podpisuje ACTA, a teraz dla rozwodnienie sprawy, mają się odbywać wielkie konsultacje społeczne. Nawet uczniowie gimnazjum pojmują ,że toczy się kolejna gra na "ukośkanie" niezadowolonych...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Konrad Kocur
 • Konrad Kocur
 • 26.01.2012 15:34

Demagogia?Proszę próbkę:Solidarność w latach 80'paraliżowała działanie całego państwa,odmawiając cześci społeczeństwa prawa do spokojnego,uczciwego życia,wraz z mozliwością wygłaszania przez tę części swoich poglądów na temat wspaniałych osiągnięć socjalizmu.
Demagogia?

~kolos~

Komentarz został ukrytyrozwiń
punkt
 • punkt
 • 26.01.2012 08:45

i coż z tego , że ze szwecji... taaaaa,w szwecji jest Systembolaget i w niedzielę wszystkie monopolowe są nieczynne
k...tam ludzie tez protestują!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Jarku i Panie Kolos. Wołają Panowie o wolność odmawiając jej jednocześnie innym. Czyż nie jest to demagogia? :-D

Komentarz został ukrytyrozwiń
perkal
 • perkal
 • 24.01.2012 12:29

<i>Genezą ustawy ACTA była ochrona praw autorskich użytkowników internetu.</i>
Nic podobnego. Genezą tego traktatu, tworzonego w tajemnicy przed społeczeństwami, było ułatwienie działania wielkim KORPORACJOM amerykańskim.

<i> jestem za ustawą ACTA. Oczywiście trzeba tę ustawę przebadać, dlatego, że ja jej w szczegółach nie znam. Jestem za dlatego, że sam mogę poświadczyć, iż wielokrotnie przywłaszczano sobie moją twórczość w zakresie produktów, np. zdrowotnych, które promowałem. </i>
Może warto by było NAJPIERW, przed napisaniem tego kiepściutkiego tekstu, DOWIEDZIEĆ SIĘ, że w Polsce od dawna istnieje i obowiązuje rodzima "Ustawa o prawie autorskich i prawach pokrewnych". Na mocy której mógł Pan egzekwować swoje prawa. A prowadzenie ACTA NICZEGO w Pańskiej sytuacji nie zmieni, ponieważ ona przyznaje szerokie prawa, owszem, ale wielkim ORGANIZACJOM zbiorowego zarządzania prawami.

Komentarz został ukrytyrozwiń
kolos
 • kolos
 • 24.01.2012 12:22

Osoba niepełnosprawna jest za ACTA.Super(sarkazm).Weź człowieku najpierw przeczytaj ten syf,a dopiero później uprawiaj propagandę.TO właśnie w niepełnosprawnych uderzaja te przepisy!Jak cię odetną od informacji i poblokują strony dzięki którym masz kontakt ze światem,to inaczej zaśpiewasz...kaleko umysłowa

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jarek R.
 • Jarek R.
 • 24.01.2012 10:44

wyjedź do szwecji zabierz ze sobą ACTA i miej tam baranie swoją wolność , ja mam już dość ustaw które coraz bardziej ograniczają moją wolność same zakazy i nakazy Jestem stanowczo na nie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.