Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12792 miejsce

Podręcznik dla gejów - recenzja książki

"Radość seksu gejowskiego" jest polecana jako najdłużej publikowany, najobszerniejszy i najbardziej aktualny podręcznik gejowskiego seksu - informuje Library Journal.

Okładka książki / Fot. Zbigniew NastarowiczNa rynku mamy już trzecie wydanie książki Charlesa Silversteina oraz Felice Picano, który zastąpił zmarłego Edmunda White'a, poprzedniego współautora.

Pierwsze wydanie ukazało się w 1977 roku w Stanach Zjednoczonych i sprawiło wiele problemów, gdyż książka od razu została mocno ocenzurowana. Charles Silverstein oraz Edmund White musieli dużo usunąć, aby książka mgła ujrzeć światło dzienne. Koniec lat siedemdziesiątych to okres, kiedy za kontakty homoseksualne zamykano ludzi w więzieniach.

Zamieszki na ulicach i domaganie się poszanowania w latach osiemdziesiątych, zbiegły się z odkryciem nowej choroby a tym samym śmiertelnym zagrożeniem nie tylko wśród ludzi o innej orientacji seksualnej, ale również wśród osób heteroseksualnych. Oczywiście chodzi o AIDS. Szybie rozpowszechnianie się tej choroby i zgony wywołały szum nie tylko w całym społeczeństwie, lecz przede wszystkim w świecie homoseksualnym, dlatego też twórca pierwszego wydania tej książki postanowił wydać kolejną w roku 1992. Postanowiono wówczas położyć szczególny nacisk na wszelkie formy bezpiecznego seksu. Drugie wydanie zostało już zupełnie inaczej przyjęte przez społeczeństwo, gdyż ich świadomości była na tyle dojrzała w tym temacie, że książkę można było bez obaw kupić w każdej księgarni.

Przełomem do napisania trzeciego wydania czyli "Radość seksu gejowskiego" był rok, 1995 kiedy to powstał "koktajl" czyli pierwsza skuteczna terapia antyretrowirusowa, dzięki której coraz więcej osób z wirusem HIV mogło żyć o wiele dłużej. Kolejną zmianą był powszechny dostęp do internetu, co niosło za sobą nie tylko przyjemność, lecz również zagrożenie. No i ostatnim czynnikiem, który przeważył nad wydaniem książki była widoczna wśród gejów chęć asymilacji społeczeństwa, czyli legalizacji małżeństw, adopcji dzieci czy też jak np. w Stanach Zjednoczonych możliwość wstępowania homoseksualistów do Armii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.