Facebook Google+ Twitter

Podręcznik złej matki

Trzy kobiety w jednym domu, w którym już wkrótce ma się pojawić ktoś czwarty... Trzy (a już niedługo) cztery pokolenia... Czy z tego może wyniknąć coś dobrego?

Okładka książki / Fot. Wydawnictwo RebisKolejna z powieści pisanych przez kobietę dla kobiet, ale i nie tylko. Autorka - Kate Long w zabawny, ale i miejscami refleksyjny sposób ukazuję sytuację życiową widzianą oczami trzech kobiecych pokoleń. Trzy główne bohaterki Charlotte (wnuczka), Karen (matka) oraz Nan (babcia) żyją swoim własnym życiem, problemami, troskami oraz marzeniami nie kolidując ze sobą. Sytuacja zmienia się diametralnie gdy w ich życiu i domu ma pojawić się ktoś czwarty.

Charlotte jest uczennicą liceum, gdy zachodzi w niechcianą ciąże jej życie się zmienia o 180 stopni. Jej matka niespecjalnie cieszy się z perspektywy zostania babcią, za to babcia nie przejmuję się ciążą wnuczki, gdyż zajęta jest innymi sprawami. Powieść opisuję rok z życia tych niezwykłych kobiet, które nie mogą pojąć, że życie przybrało właśnie taki obrót. Książka ukazuje trzeźwy pogląd na macierzyństwo od momentu poczęcia do narodzin. Łączy wszystkie troski, bolączki ale i radości tej niezwykłej rodziny. Dowiadujemy się, że jest tyle rodzajów matek ile jest dzieci, że najważniejsza jest miłość i wzajemne zrozumienie.

Książka dzięki potrójnej narracji, świata widzianego przez trzy żeńskie pokolenia, jest doskonała zarówno dla młodych jak i tych trochę starszych. Jest znakomitym portretem rodzinnym, w którym wielka irytacja przeplata się z bezgraniczną miłością. Udowadnia, że wczesne macierzyństwo nie jest przekreśleniem młodości oraz zaprzepaszczeniem marzeń.

Powieść została uznana za bestseller "Sunday Timesa" doskonały dla każdej kategorii wiekowej. Polecam zarówno matkom jak i tym bezdzietnym. Dowiemy się wiele na temat codziennych trosk kobiet, które muszą zmagać się z życiowymi sytuacjami. Niektóre z nich przytrafiają się im na własne życzenie, jednak są i takie, na które nie mamy większego wpływu. Mimo to nie należy się poddawać nawet w najtrudniejszych kolejach losu, bo w momencie kiedy najmniej się te spodziewamy, los się odwraca. Dowiemy się wiele o potędze miłości, nie tylko tej macierzyńskiej, o tym że matka może być również najlepszą przyjaciółką i w momencie, kiedy samej nią się zostaje zaczynamy doceniać trud i poświęcenie wszystkich kobiet, do których ktoś mówi mamo.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.