Facebook Google+ Twitter

Podręczniki w domu, e-booki w szkołach

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2009-01-05 09:46

W domu nauka z tradycyjnego podręcznika, a na lekcjach praca z e-bookiem wyposażonym w wersje cyfrowe wszystkich książek - to czeka młodych Polaków.

Kurator oświaty Stanisław Faber z testowanym e-bookiem / Fot. Marzena Bugala/POLSKATo nie wizja szkoły przyszłości rodem z taniej powieści science fiction. Na Śląsku już w tym roku pierwsi uczniowie będą korzystać z cyfrowych książek.

- Takie urządzenie ma wiele zalet. Najważniejsze, że nie obciąża wzroku tak jak komputer, nie jest szkodliwe dla zdrowia - zachwala e-book śląski kurator oświaty Stanisław Faber. Dodaje, że dzięki elektronicznemu podręcznikowi tornistry uczniów stracą znacznie na wadze.

Pomysłem zainteresowanych jest wiele firm, w tym Microsoft. Pilotażowo, być może już po feriach, zostanie w nie wyposażonych kilka szkół. - Na razie grupą docelową są uczniowie klas 4-6 szkół podstawowych, bo to oni mają największe problemy z ciężkimi tornistrami - wyjaśnia Faber.

Kuratorium już od kilku tygodni prowadzi rozmowy z producentami urządzeń i oprogramowania oraz wydawnictwami, które miałyby udostępnić wersje cyfrowe podręczników szkolnych.

Elektroniczne urządzenie pomieści nie tylko cyfrowe wersje książek, lecz także słowniki, encyklopedie, pomoce i gry edukacyjne oraz programy autorskie przygotowane przez nauczycieli.
E-book będzie wyposażony w dotykowy ekran (w formacie A4), czyli elektroniczną tabliczkę, oraz specjalne pióro służące nie tylko do pisania, lecz także nawigacji.

Uczeń będzie mógł także regulować sobie wielkość czcionek, przesyłać informacje przez bluetooth. E-booki nie będą miały jednak połączenia z internetem.

Całość artykułu przeczytasz na Polskatimes.pl.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.