Facebook Google+ Twitter

Podróż dla małych i dużych

Masz dzieci i wciąż szukasz pomysłów na ciekawy, rodzinny wypad? Nic prostszego! Odwiedź szlak Baśki Murmańskiej w Twierdzy Modlin. To zaledwie 30 km od Warszawy.

Baśka Murmańska zaprasza do Twierdzy Modlin / Fot. Martyna KordulewskaBaśka Murmańska to biała niedźwiedzica, która z mroźnej Rosji trafiła w pierwszej połowie XX w. do modlińskiej fortyfikacji wraz z polskimi żołnierzami. Jej dzieje spisał Eugeniusz Małaczewski. Dzięki niemu wiemy, że Baśka salutowała samemu Józefowi Piłsudskiemu. Tak ją bowiem wyszkolili żołnierze. Bez przesady możną ją nazwać maskotką ówczesnej polskiej armii.

Historię Baśki wskrzesili: Lokalna Organizacja Turystyczna Trzech Rzek i Miasto Nowy Dwór Mazowiecki. W Twierdzy Modlin powstał specjalny szlak, wytyczony figurkami białych niedźwiedzi, które trzeba odnaleźć. A jak to zrobić? W Centrum Informacji Turystycznej podróżnicy zostają wyposażeni w mapę i kartę z rymowanymi wskazówkami dotyczącymi poszczególnych figurek. Zwiedzanie zatem ma nietypowy charakter gry miejskiej, ale warto do niej wejść, bo na mecie (CIT) czekają nagrody związane z Baśką.

W ten sposób można nie tylko niekonwencjonalnie i z humorem zwiedzać tę absolutnie wyjątkową Twierdzę, ale szlak został wytyczony tak, by zaspokoić potrzeby turystów. Jedna z figur znajduje się przy miejscowej kawiarni (Kawiarnia Szarow), która oferuje pyszne ciastko w kształcie białego misia. Inna usytuowana jest przy dawnej wojskowej pralni, a obecnie hotelu (Hotel Royal) z restauracją. Po drodze można też wstąpić do lokalu Brama Ostrołęcka o nietuzinkowym, historycznym wyglądzie i równie ciekawym menu.

Więcej na www.baskamurmanska.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.