Facebook Google+ Twitter

Podróż do świata zbrodni w najbliższą sobotę na Pradze

Autorzy kryminałów i byli policjanci skonfrontują rzeczywistość śledztw z fikcją literacką. W programie też: jak zabezpiecza się ślady na miejscu przestępstwa, stare kino gangsterskie, wystawa "gangsterskich" inkografii Waldemara Świerzego.

Plakat wydarzenia "Podróż do świata zbrodni" / Fot. materiały organizatorówW najbliższą sobotę (20.04) w Klubie Policjanta (ul. Okrzei 13) dowiecie się, jak od „kuchni” wygląda praca dziennikarza śledczego i policjanta, oraz z czym musi zmierzyć się autor kryminałów. Zobaczycie jak naprawdę prowadzi się oględziny miejsca zbrodni oraz posłuchacie historii o początkach gangsterskiego kina. Wydarzeniu towarzyszy wystawa inkografii Waldemara Świerzego z cyklu "Gangsterzy" przygotowana przez galerię sztuki DESA Modern. Na całość imprezy wstęp wolny.

Przebieg imprezy:

14:00 - 15:00 - Zabiję za kiepski kryminał - Jan Siwmir dyskutuje o literaturze kryminalnej z autorami: Katarzyną Bondą, Jackiem Skowrońskim i Hubertem Henderem.
15:30 - 16:30 - Początki filmu kryminalnego, czyli rozrywkowi gangsterzy kontra smutni policjanci. O starym kinie kryminalnym opowiada filmoznawca Andrzej Kawecki.
17:00 - 18:00 - Co ty wiesz o zabijaniu? - Dziennikarsko-gliniarska dyskusja pomiędzy dziennikarzem a byłymi policjantami. Redaktor naczelny magazynu „Focus Śledczy” rozmawia z Dariuszem Lorantym i Piotrem Pochuro.
18:30 - 19:30 - Czego Holmes mógłby się nauczyć - O tym jak zabezpieczać ślady na miejscu przestępstwa i jak jest to ważne dla pracy policyjnych detektywów i prokuratorów opowiada ekspert kryminalistyki Robert Duchnowski.

Towarzysząca wydarzeniu wystawa inkografii z cyklu „Gangsterzy” z pewnością zainteresuje miłośników kryminałów. To sceny hazardu, mafijnych porachunków oraz spotkań w ciemnych uliczkach i szemranych klubach. To historie wypełnione dymem cygar i jazzową muzyką rodem z Vabanku czy Żądła.

Goście wydarzenia:

Katarzyna Bonda - autorka powieści kryminalnych: Sprawa Niny Frank (2007), nominowana do Nagrody Wielkiego Kalibru, wydana także jako Dziewiąta runa (2011), Tylko martwi nie kłamią (2010), Florystka (2012) oraz książek dokumentalnych: Polskie morderczynie(2008), Zbrodnia niedoskonała (2009, we współpracy z Bogdanem Lachem). Pisze też scenariusze filmowe.
Artur Górski - dziennikarz, pisarz, autor kilkunastu powieści kryminalnych i sensacyjnych, m.in. Gucci boys, Al Capone w Warszawie, Zdrada Kopernika oraz książek reporterskich: Świat tajnych służb i Gang. Były korespondent wojenny, specjalizuje się w tematyce międzynarodowej przestępczości zorganizowanej oraz służb specjalnych, redaktor naczelny Focusa Śledczego.
Jacek Skowroński – współzałożyciel i zastępca redaktora naczelnego magazynu fantastyczno-kryminalnego Qfant laureat Grand Prix Ogólnopolskiego Konkursu na Opowiadanie Kryminalne (2008 r.). Autor powieści sensacyjno-kryminalnej Był sobie złodziej. Imał się wielu profesji, zarabiając na życie między innymi jako tragarz, brukarz czy sprzedawca butów. Przez pewien czas "zajmował się" również włóczęgą.
Andrzej Kawecki - Filmoznawca, historyk sztuki. Współpomysłodawca i współorganizator festiwalu Święto Niemego kina. Autor artykułów popularyzujących kino w miesięcznikach Film, Trendy, Heritage i innych. Członek Rady Naukowej projektu „Filmoteka szkolna” przy PiSF oraz Rady Naukowej Muzeum Kinematografii w Łodzi. Współautor nagradzanego filmu dokumentalnego Niegdyś w Afryce. Z największą przyjemnością oddaje się edukacji filmowej.
Jan Siwmir - nauczyciel z powołania, kryminalista z zamiłowania, poeta z wściekłości na rzeczywistość. W wolnych chwilach ucieka w fotografię. Jest dwuosobowy. Więcej na stronie autora
Dariusz Loranty - Publicysta magazynu Focus Śledczy, były negocjator policyjny Komendy Stołecznej Policji.
Dariusz Duchnowski - Ekspert w dziedzinie kryminalistyki, emerytowany funkcjonariusz policji.
Piotr Pochuro - Przestępcze opowieści to jego żywioł. Niegdyś gliniarz, dziś autor kryminałów.
Hubert Hender - Autor powieści Zapora.

Wydarzenie na Facebooku

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.