Facebook Google+ Twitter

Podróż do Wenecji, czyli w inny świat

Na 4. Festiwalu Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi" prezentowane premierowe filmy oceniane były przez widzów. Każdy po obejrzanym seansie oceniał film w skali 1 do 5. W ten sposób każdy był jurorem. Cztery zwycięskie filmy wyświetlone zostaną w niedzielę, podczas ostatniego dnia festiwalu. Ponadto wśród głosujących rozlosowano wyjątkową nagrodę, którą wygrała Danuta Borsuk. Jest nią wyjazd na festiwal do Wenecji.

oficjalny plakat festiwalu / Fot. materiały prasoweKlaudia Fotyniuk: Jedziesz do Wenecji! Gratuluję.
Danuta Borsuk: Och tak, cieszę się bardzo. Nie wierzę w to. Nadal w to nie wierzę. Pierwszy raz w życiu coś wygrałam. W dodatku jadę na tak prestiżowy festiwal jak ten w Wenecji. To dla mnie ogromna radość. Interesuję się filmem. Pracuję w agencji aktorskiej. Sama również zagrałam kilka epizodów. Film to moja pasja. Często jeżdżę na festiwale filmowe po Polsce. Teraz mam okazję pojechać na ten poza granice kraju. Swoją drogą to niesamowite. Moja szefowa mówiła "Wiesz Danusiu, ty to wygrasz." Na co ja mówiłam, że jak wygram to stawiam jej bilet i jedziemy razem. No i teraz nie mam wyjścia. Jedziemy obydwie... (śmiech)

Czy wiesz, który los wygrał? Na który wtedy film głosowałaś?
Pamiętam. To była czwórka, więc to musiał być film "Kobiety bez mężczyzn".

Dlaczego nie 5?
Pomyślałam, że może jeszcze coś fajniejszego zobaczę. Obiecałam sobie, że tylko jeden film dostanie ode mnie 5. I to był film Bikiniarze. Świetny.

Jak powiedziałaś, już nie pierwszy raz jesteś na festiwalu w Kazimierzu. Jaka jest różnica między tegoroczną edycją a poprzednimi ?
Przyjeżdżam do Kazimierza Dolnego od niepamiętnych już czasów. Zanim powstał Festiwal Filmowy Dwa Brzegi, organizowany był tu, chyba po prostu tak zwany, Festiwal Filmowy.
W tym roku Festiwal w Gdyni był w maju, a nie jak zazwyczaj w październiku, więc część filmów nie była pokazywana premierowo, np. Dom zły czy Wszystko co kocham. Wcześniej więcej było filmów polskich, teraz jest to bardziej mieszane. Mamy do czynienia z kinem francuskim, hiszpańskim czy portugalskim. Ale tak, tegoroczna edycja jest inna. W końcu to "Inny świat".

Czym jest dla ciebie ten inny świat?
Dla mnie inny świat jest w filmach Dreyera. Mogłabym bez końca się w nim zagłębiać. To dwie rzeczy, które uwielbiam. Oglądać filmy i kolczyki… (śmiech)

Pracujesz z młodymi aktorami. Jakie jest ich podejście do aktorstwa? Jakie mają cele?
Przede wszystkim nie zależy im na pieniądzach, sławie. W dużej mierze są to dzieci zamożnych ludzi. Nie piją. Nie chcą grać w serialach czy reklamie. Są kapryśni, w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Dają sobie możliwość wyboru. Nie biorą czegokolwiek, aby tylko grać. Chcą stworzyć coś wyjątkowego. W pewnym sensie podziwiam ich. Wiesz, że jadę do Wenecji? (śmiech)

Tak. Wszyscy cieszyli się razem z tobą. Cała sala śmiała się i klaskała, a ty krzyczałaś i skakałaś ze szczęścia. Teraz z niecierpliwością czekamy na relację z wyjazdu na Festiwal Filmowy w Wenecji, na którym będziesz już 1 września. Jeszcze raz gratuluję i dziękuję za rozmowę.


Czytaj również :
I Bóg stworzył aktora - spotkanie z Jerzym Stuhrem
4. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi - Fotorelacja

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.