Facebook Google+ Twitter

Podróż koleją transsyberyjską

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2010-02-14 12:40

Jeżeli chcesz wybrać się do Władywostoku najdłuższą linią kolejową na świecie i przekroczyć 8 stref czasowych, przejechać przez 87 miast, pokonać 9300 km, to skorzystaj z kolei transsyberyjskiej.

Kolej transsyberyjska zaznaczona na czerwono. / Fot. http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Trans_siberian_railroad_large.png Teraz możesz wybrać się w taką podróż, nawet nie kupując biletu. To będzie podróż wirtualna dzięki Google Maps. Wystarczy usiąść wygodnie w fotelu i kliknąć link.

Jadąc tym pociągiem możemy poczuć się bardzo realistycznie: przez okno widzimy mijany krajobraz, słyszymy szum fal, stukot kół pociągu, z rosyjskiego radia dolatują do naszych uszu fragmenty audycji. Można również posłuchać fragmentów książki Lwa Tołstoja "Wojna i Pokój" albo Mikołaja Gogola "Martwe dusze".

Konstantin Kuzmin, dyrektor ds. marketingu w rosyjskim oddziale Google powiedział: "Mam nadzieję, że projekt ten zapoczątkuje nie tylko wirtualne, lecz także realne wyprawy do Rosji.
Chcemy pokazać, jak niezwykły i fascynujący jest ten kraj".Źródło: http://www.telegraph.co.uk/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (18):

Sortuj komentarze:

Ale miałeś Marku ciekawą podróż.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mnie również niesamowicie kręcą kolejowe podróże i korzystam z nich, gdy tylko mogę. Najdłuższa to do tej pory Kuala Lumpur - Bangkok(ok. 1500 km) z jednodniowym postojem w Hat Yai na południu Tajlandii, do którego pewnie nigdy bym nie zawitał, gdybym zdecydował się lecieć samolotem. Inna ciekawa to Bangkok - Nong Khai na północy Tajlandii skąd można złapać pociąg z wagonami tylko w 3 klasie do Laosu (pół godziny). Niestety granicę musiałem przekroczyć inaczej, bo zapomniałem zdjęcia do wizy :-). Jeździjmy pociągami Panie i Panowie. www.seat61.com udowadania, że pociągiem da się pokonać najbardziej wymyślne trasy! Ewo 5+ za pozytywą wiadomość.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak nie można realnie, to może podróż wirtualna?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chciałbym jeszcze raz pojechać ale zdrowie nie to.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 21.02.2010 00:23

Siur że of kors:-))) Pamiętam z apeli:-))) Niech się Pani już na mnie nie droczy:-) Rosyjski język jest genialnie "śpiewny". Nawet gdy ktoś go nie rozumie i tak brzmi jak poezja:-) W przeciwieństwie do germańskiego narzecza, które nawet w najładniejszej piosence brzmi jak choroba gardła:-)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

A to ktoś pamięta "pust wsiegda budiet sonce.."?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Adrianie, to tylko takie małe odniesienie się do pewnego wpisu, chyba pan sobie go przypomina :) Żadna złośliwość.
Mariusz musisz wybrać się na wschód. Czechy, to nie to samo co Rosja. Zupełnie inne wrażenia. Choć każdy kraj ma swój urok.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 21.02.2010 00:00

A to już klasyka:-) http://www.youtube.com/watch?v=oIFmhye6fqw&feature=related

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 20.02.2010 23:52

http://www.youtube.com/watch?v=FDuAFJ5lf_o

Komentarz został ukrytyrozwiń

To musi być super sprawa. Usiąść wygodnie i podziwiać zmieniające się widoki. O nic się nie martwić tylko mknąć przed siebie. Zawsze w dzieciństwie podróż koleją była dla mnie fascynująca. Jak na razie najdalej pociągiem zajechałem do czeskiego miasta Breclav.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.