Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

31766 miejsce

Podróż koleją transsyberyjską

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2010-02-14 12:40

Jeżeli chcesz wybrać się do Władywostoku najdłuższą linią kolejową na świecie i przekroczyć 8 stref czasowych, przejechać przez 87 miast, pokonać 9300 km, to skorzystaj z kolei transsyberyjskiej.

Kolej transsyberyjska zaznaczona na czerwono. / Fot. http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Trans_siberian_railroad_large.png Teraz możesz wybrać się w taką podróż, nawet nie kupując biletu. To będzie podróż wirtualna dzięki Google Maps. Wystarczy usiąść wygodnie w fotelu i kliknąć link.

Jadąc tym pociągiem możemy poczuć się bardzo realistycznie: przez okno widzimy mijany krajobraz, słyszymy szum fal, stukot kół pociągu, z rosyjskiego radia dolatują do naszych uszu fragmenty audycji. Można również posłuchać fragmentów książki Lwa Tołstoja "Wojna i Pokój" albo Mikołaja Gogola "Martwe dusze".

Konstantin Kuzmin, dyrektor ds. marketingu w rosyjskim oddziale Google powiedział: "Mam nadzieję, że projekt ten zapoczątkuje nie tylko wirtualne, lecz także realne wyprawy do Rosji.
Chcemy pokazać, jak niezwykły i fascynujący jest ten kraj".Źródło: http://www.telegraph.co.uk/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (18):

Sortuj komentarze:

Ale miałeś Marku ciekawą podróż.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mnie również niesamowicie kręcą kolejowe podróże i korzystam z nich, gdy tylko mogę. Najdłuższa to do tej pory Kuala Lumpur - Bangkok(ok. 1500 km) z jednodniowym postojem w Hat Yai na południu Tajlandii, do którego pewnie nigdy bym nie zawitał, gdybym zdecydował się lecieć samolotem. Inna ciekawa to Bangkok - Nong Khai na północy Tajlandii skąd można złapać pociąg z wagonami tylko w 3 klasie do Laosu (pół godziny). Niestety granicę musiałem przekroczyć inaczej, bo zapomniałem zdjęcia do wizy :-). Jeździjmy pociągami Panie i Panowie. www.seat61.com udowadania, że pociągiem da się pokonać najbardziej wymyślne trasy! Ewo 5+ za pozytywą wiadomość.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak nie można realnie, to może podróż wirtualna?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chciałbym jeszcze raz pojechać ale zdrowie nie to.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 21.02.2010 00:23

Siur że of kors:-))) Pamiętam z apeli:-))) Niech się Pani już na mnie nie droczy:-) Rosyjski język jest genialnie "śpiewny". Nawet gdy ktoś go nie rozumie i tak brzmi jak poezja:-) W przeciwieństwie do germańskiego narzecza, które nawet w najładniejszej piosence brzmi jak choroba gardła:-)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

A to ktoś pamięta "pust wsiegda budiet sonce.."?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Adrianie, to tylko takie małe odniesienie się do pewnego wpisu, chyba pan sobie go przypomina :) Żadna złośliwość.
Mariusz musisz wybrać się na wschód. Czechy, to nie to samo co Rosja. Zupełnie inne wrażenia. Choć każdy kraj ma swój urok.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 21.02.2010 00:00

A to już klasyka:-) http://www.youtube.com/watch?v=oIFmhye6fqw&feature=related

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 20.02.2010 23:52

http://www.youtube.com/watch?v=FDuAFJ5lf_o

Komentarz został ukrytyrozwiń

To musi być super sprawa. Usiąść wygodnie i podziwiać zmieniające się widoki. O nic się nie martwić tylko mknąć przed siebie. Zawsze w dzieciństwie podróż koleją była dla mnie fascynująca. Jak na razie najdalej pociągiem zajechałem do czeskiego miasta Breclav.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.