Facebook Google+ Twitter

Podróż po Unii Europejskiej śladami noża i widelca

Dziś uczniowie jednej ze szkół średnich mieli okazję podróżować śladami noża i widelca w Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica. Stało się to z powodu zajęć zorganizowanych przez Punkt Informacyjny Europe Direct.

Podróż śladami noża i widelca / Fot. Jacek KoprowskiJeżeli kiedykolwiek nóż i widelec spadł wam na ziemię, może oznaczać to, iż wasze sztućce pragną podróżować po Unii Europejskiej. Dziś ich śladami wyruszyli uczniowie jednej z płockich szkół ponadgimnazjalnych. Zajęcia zostały zorganizowane w Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica przez Punkt Informacyjny Europe Direct. Punkt ten prowadzi szereg spotkań oraz konferencji poruszających tematykę unijną. Spotkanie pod tytułem „Zjednoczeni w różnorodność. Szlakiem noża i widelca po UE” to kolejne spotkanie z tego cyklu, tym razem dotyczyło Bułgarii. W poprzednich edycjach młodzież mogła poznać zwyczaje kulinarne Grecji oraz Włoch.

Były to bardzo ciekawe zajęcia, dzięki którym młodzi ludzie mogli dowiedzieć się więcej na temat tego, jak zachować się przy stole, jak odpowiednio ułożyć tytułowe sztućce na stole oraz jak zaprosić swojego partnera do stołu w wykwintnej restauracji. Zajęcia sprawiły uczestnikom wiele radości i z chęcią przyswajali wiedzę, jaką przekazywała im pani Nina Bojarska, która dzieliła się swoimi wspomnieniami z pobytu w Bułgarii. Zajęcia mają również głębszy sens.

- Głównym celem tych spotkań jest przekazywanie młodym ludziom, że Europa to z jednej strony kontynent wspólnych wartości tj. demokracja, wolność czy sprawiedliwość, z drugiej strony to jedność wielu odmiennych tradycji, języków i istotnych elementów związanych z codziennym życiem – powiedziała dla Wiadomości24.pl organizator spotkania i kierownik Punktu Informacyjnego Europe Direct pani Katarzyna Szczawińska-Kamelska.

Zajęcia zakończyły się poczęstunkiem, w którym dominowały smaki Bułgarii. Był to dodatkowy atut tych zajęć, który bardzo spodobał się uczestnikom. - Takie zajęcia mogłyby odbywać się częściej – przyznali zgodnie uczestnicy spotkania.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

ciekawe ;))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Fajna sprawa z tymi zajęciami szkoda ,że musiałam w tym czasie być w szkole:( Pozdrówka:*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hmmm, niespotykana sprawa :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.