Facebook Google+ Twitter

Podróż przez nieŁódź

"Łódź to nie tylko kolorowe fasady kamienic przy ulicy Piotrkowskiej, zrewitalizowana fabryka Izraela Poznańskiego, zasobne pałace fabrykantów, muzea, centra handlowe, zadbane parki. Oprócz tego istnieje jeszcze drugie miasto - nie-estetyczne, nie-eksponowane, nie-dotykalne, nie-chciane... nie-Łódź".

 / Fot. Maciej Ryszka7 kwietnia o godz. 18 odbędzie się w Muzeum Miasta Łodzi wernisaż wystawy zdjęć Macieja Ryszki - absolwenta i wykładowcy PWSFTviT, który (jak sam twierdzi) robi zdjęcia "nie pretendujące do miana sztuki".

Panoramiczne, czarno-białe fotografie, które złożyły się na wystawę "nieŁódź", to swoisty portret tego miasta - zatrzymanego w czasie, łagodnego, prawdziwego... "W nieŁodzi jest jednak przewrotne piękno i fascynujący realizm magiczny, pozwalający kochać miasto właśnie za to 'nie'. Niskie piękno owego przeczenia jest nam bliższe, bo bardziej namacalne niż bezdyskusyjna estetyka zewnętrznego wizerunku miasta." Na zdjęciach znajdziemy miejsca nam znane i bliskie, oraz takie, które często mijamy bez zastanowienia. Skontrastowane z otaczającą je urbanistyczną nowomodą, lub porzucone w przestrzeni miasta. nieŁódź.

 / Fot. Maciej RyszkaWystawa zapoczątkuje cykl fotograficznych ekspozycji czasowych pod wspólnym tytułem "Nie-zwykła Łódź".__________
Wszystkie cytaty pochodzą z wypowiedzi Macieja Ryszki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.