Facebook Google+ Twitter

Podróż przez świat i życie

Pobrali się na przekór wszelkim złym przesądom: w maju, trzynastego (żałują, że nie w piątek), o godzinie 13.

1 / Fot. PodgorskiZe sobą byli tak długo, że wszyscy z zaskoczeniem przyjęli wiadomość, że wreszcie zdecydowali się na ślub. Alicja i Filip Kuczerowie pobrali się na przekór wszelkim złym przesądom: w maju, trzynastego (żałują, że nie w piątek), o godzinie 13.

Sympatyczna młoda para jest znana w Rudzie Śląskiej i nie tylko, dzięki swojej podróżniczej pasji. Osobno i wspólnie przemierzyli prawie pół świata. No prawie, bo ponad sześćdziesiąt krajów. Trzy wyprawy trwały ponad trzy miesiące. W 2000 roku przez Białoruś i Rosję wybrali się do Chin, Laosu i Tajlandii. Byli też w Malezji i Indonezji. Zrobione wtedy zdjęcia dotąd zdobią prowadzony przez nich bar „Nomad”. Prawie sto dni zajęła im kolejna podróż, w którą wybrali się już rok później. Jej 3 / Fot. KUczeraetapy to: Słowacja, Węgry, Rumunia, Bułgaria, Turcja, Syria, Jordania, Egipt, Sudan, Etiopia, Kenia, Uganda, Tanzania. Potem dokładnie przejechali Nigerię, gdzie Filip dwukrotnie pracował. Do Afryki wybrali się ponownie - przez Niemcy, Francję, Hiszpanię, przemierzyli Maroko, Saharę Zachodnią, Mauretanię, Mali, Burkina Faso, Ghanę, Togo, Benin i znowu Nigerię. Ich wyprawę, dzięki internetowi, śledziło 1000 osób (miedzy innymi niżej podpisany). Teraz przygotowują książką.4 / Fot. Kuczera

Filip twierdzi, że wędrowniczą pasję odziedziczył w genach po dziadku Alfonsie, który był nauczycielem geografii oraz po ojcu Andrzeju, również pasjonacie egzotycznych szlaków, autorze książki „Byłem masta” – relacji z nigeryjskiej wędrówki, odbytej wraz z żoną Urszulą.
2 / Fot. Kuczera
Jedną z atrakcji na ślubnym przyjęciu
były pękate albumy zdjęć i barwne wspomnienia państwa młodych. I ja tam byłem, miód i wino piłem, a co usłyszałem wiernie przedstawiłem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.