Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11449 miejsce

Podróż samolotem - poradnik dla pasażera

Samo posiadanie biletu na lot to nie wszystko. Trzeba skupić się na kilku innych kwestiach m.in. na wielkości i ciężarze posiadanego bagażu, a także na jego zawartości. Zacznijmy jednak od początku.

Widok przez okno samolotu linii Ryanair w locie do Bydgoszczy. / Fot. Dawid KoeselingJak na XXI wiek można zaobserwować, że wiele osób popełnia dość spory błąd przy kupnie biletu lotniczego, udając się do agenta na lotnisku lub kupując za pośrednictwem różnych firm w internecie. Taka farsa sprawia tylko, iż nasz bilet powiększa się o zarobek osoby, u której go kupujemy. Jedynym rozsądnym wyjściem, aby nie dawać zarobić osobom trzecim, jest kupienie biletu przez stronę internetową przewoźnika. Jeśli nie znamy linii lotniczej, z którą odbędziemy naszą podróż, bo na przykład jest to nasz pierwszy lot, wystarczy odwiedzić stronę naszego lotniska wylotowego.

Najpopularniejszą tanią linią lotniczą w Europie jest Ryanair, który lata aż z 9 polskich lotnisk (Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Łódź, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Wrocław). Przewoźnik ten reklamuje się niskimi cenami biletów lotniczych począwszy od 1 grosza aż do 41zł, przy czym widząc cenę 41zł warto wstrzymać się z zakupem biletu lotniczego, ponieważ możemy być pewni, iż za kilka dni zostanie ona zastąpiona kolejną, atrakcyjniejszą cenowo ofertą. Cena 25zł wydaje się być odpowiednia i paradoksalnie może to być nasza cena końcowa.

Wszystko zależy od tego, czy potrzebujemy ubezpieczenia, pierwszeństwa oraz bagażu. Jedna sztuka bagażu o wadze do 15kg kosztuje 63zł, natomiast do 20kg aż 105zł. Koszt ubezpieczenia, które jest nam kompletnie zbędne opiewa na sumę 61,71zł, zaś pierwszeństwo wejścia na pokład kosztuje 16,80zł. Osobom którym zależy na wejściu jako pierwsze do samolotu, a nie chcącym ponosić wydatku polecam zobaczyć na wyświetlaczu z którego stanowiska będzie odprawa naszego lotu i zostawić koło niego nasz bagaż, samemu rozsiadając się na ławce i mając go na oku. Ryanair dolicza sobie do każdej płatności wykonanej inną kartą niż Mastercard Prepaid opłatę administracyjną w wysokości 21zł, za każdy odcinek lotu. Osoby, które w przyszłości zamierzają jeszcze raz odbyć z nimi podróż, powinny nabyć taką kartę np. w BZWBK za 20zł. Jak idzie łatwo wyliczyć, już na pierwszym locie mamy oszczędność cenową.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

auwmhlktp
  • auwmhlktp
  • 14.07.2011 15:43

Db9rsE <a href="http://vdrdnsszikgs.com/">vdrdnsszikgs</a>, [url=http://nxlqrhrbonxg.com/]nxlqrhrbonxg[/url], [link=http://hofzwtgcuhxn.com/]hofzwtgcuhxn[/link], http://kwxglzlklmeq.com/

Komentarz został ukrytyrozwiń
Adaś
  • Adaś
  • 02.03.2011 11:28

Oj kwasling do szkoły trzeba było chodzic a nie po świecie latać i iść do jaikiejs szkoły dla debili

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 17.09.2010 21:29

Super artykuł i cenne porady:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Fajny artykuł, brakuje tylko porady dot. ciasnych konektorów, czyli jak i kiedy wstawać z miejsca i maszerować do wyjścia zanim wszyscy wstaną i korytarzyk się zakorkuje; jak biegać by panowie z karabinami nie wykonywali nerwowych ruchów; jak wpychać się w kolejki do paszportów i bramek. No i co robić jeżeli jednak nie zdążymy :))))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie za ma co...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję bardzo za miłe słowa. Dałeś mi właśnie inspiracje na następny artykuł.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tekst treściwy i konkretny. Szkoda tylko, że Autor nie wspomniał nic o zachowaniu pasażerów. Byłoby o czym pisać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.