Facebook Google+ Twitter

Podróż studyjna dla dziennikarzy. Zgłoś się!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2008-10-15 08:57

Kolejna podróż studyjna dla dziennikarzy, organizowana przez Fundację Genshagen przy wsparciu niemieckiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Odnawialne źródła energii, paliwa kopalne czy energia jądrowa? Podejście do kwestii energetycznych w Polsce, Francji i Niemczech w kontekście europejskiej polityki energetycznej jest tematem konferencji organizowanej od 22 do 25 listopada.

Niemcy i Francja są największymi konsumentami energii w Unii Europejskiej. Podczas gdy w Niemczech decyzja o rozstaniu z energetyką jądrową, podjęta i wprowadzona do ustawodawstwa za czasów czerwono-zielonej koalicji, coraz częściej jest przedmiotem dyskusji, energia atomowa nadal jest najważniejszym źródłem energii we Francji. Natomiast w Polsce, gdzie jeszcze ponad 90 proc. energii pochodzi z elektrowni węglowych, dyskutuje się o tym, czy inwestować w nowoczesne elektrownie węglowe o niskich emisjach, czy też kraj ten powinien się zdecydować na budowę elektrowni atomowej. Równocześnie zainteresowanie odnawialnymi źródłami energii rośnie we wszystkich trzech krajach.

Konferencja zaplanowana w Genshagen będzie głównie dotyczyła podejścia Polski, Francji i Niemiec do kwestii pozyskiwania, produkcji i zużycia energii. Będziemy starali się znaleźć odpowiedź na dwa ważne pytania: do jakiej struktury źródeł energii dążą kraje europejskie? Jakie technologie powinny być promowane, by zagwarantować stabilne, a zarazem przyjazne środowisku zaopatrzenie krajów unijnych w energię?

Na dwudniową konferencję zaproszonych zostanie ok. 100 uczestników. Po jej zakończeniu zaplanowana jest trzydniowa podróż studyjna dla polskich, niemieckich i francuskich dziennikarzy, oferująca wybranym przedstawicielom mediów dodatkowy program, umożliwiający głębsze zbadanie tematyki i obszerniejsze relacje na ten temat. Językiem roboczym podczas podróży jest język niemiecki. Organizatorzy pokrywają wszystkie koszty związane z pobytem: wyżywienie, noclegi, bilety wstępu i przejazdy na miejscu.

Pytania można wysyłać mailowo: pryjda@stiftung-genshagen.de lub telefonicznie +49 (0)3378 80 59 13.
Malwina Pryjda

Formularz zgłoszeniowy i infomacje (PDF)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.