Facebook Google+ Twitter

Podróż w polityczną przyszłość

Spojrzałem ostatnio w fusy przy porannej kawie i postanowiłem zabawić się w stworzenie obrazu polskiej polityki A. D. 2015.

Zapraszam Was, drodzy Czytelnicy na odważną podróż w przyszłość, by przekonać się, kto będzie nami rządził po kolejnych wyborach. Nie aspiruję do roli Nostradamusa, ale...

Nudy w koalicji
Rządzącej koalicji przyjdzie się jeszcze co najmniej kilka razy spektakularnie chybotać, ale przetrwa nadchodzące lata. W PO dojdzie do zmiany lidera. Głosowanie na kongresie partii w 2014 roku zakończy się zwycięstwem Sławomira Nowaka-politycznego dziecka Tuska-nad Grzegorzem Schetyną, który na pocieszenie utrzyma funkcję wiceprzewodniczącego Platformy. Rząd z Jackiem Rostowskim na czele będzie jednak dalej tracił na popularności ze względu na trudne reformy, Polakom przyjdzie patrzeć na premiera i jego gabinet coraz mniej życzliwie, ale z powodu braku poważnych rozłamów obie partie rządzące zachowają swoje żelazne elektoraty. "Popełnialiśmy błędy, ale byliśmy konsekwentni. Mieliśmy odwagę, by ponosić odpowiedzialność za państwo!" - oświadczy Donald Tusk, niedawno mianowany szef Komisji Europejskiej, na konwencji wyborczej w Gdańsku. Tymczasem na spotkaniu z rolnikami w wiejskiej świetlicy na Podlasiu Waldemar Pawlak będzie się tłumaczył ze zmian w KRUS - "Ten pociąg od początku nie jechał we właściwą stronę" - dowiedzą się wyborcy ludowców. Znacznie ciekawiej będzie w łonie opozycji.

Kto ostatni przed prawą ścianą?
Na prawicy wraz ze zbliżaniem się wyborów radykalizację swojej partii zacznie Jarosław Kaczyński, który stanie w szranki rywalizacji na fanatyzm ze Zbigniewem Ziobro. "Wygramy te wybory i postawimy tamę potężnemu niemiecko-rosyjskiemu lobby, które nie dopuszcza do Narodu Prawdy o Smoleńsku!" - ogłosi Kaczyński na wyborczym wiecu. W odpowiedzi Zbigniew Ziobro za pośrednictwem swojej tuby propagandowej, czyli Radia Maryja, przypomni Kaczyńskiemu orędzie "Do przyjaciół Moskali" z 2010 roku - "Obiecuję Polakom zwycięstwo i rozliczenie ludzi odpowiedzialnych za kłamstwo smoleńskie!" - usłyszymy na antenie. Panowie będą jednak walczyli tylko o tradycyjne poletko polskiej prawicy, czyli jakieś 30 % elektoratu. Sukces okaże się tym trudniejszy, że pogłębiające się w tej części sceny politycznej podziały, choć wyraźnie spersonalizowane, przypomną demony rozpadu dawnego AWS-u. Dla wyborcy prawicowego myśl o takiej powtórce z zamierzchłej już wtedy historii wyda się w dalszym ciągu nie do zniesienia. Należy więc spodziewać się także wzajemnego przerzucania odpowiedzialnością za tę "zbrodnię" jaką był rozłam na prawicy. Wybory 2015 będą zatem należały do odrodzonej lewicy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Pobawić się zawsze można z tym tylko aby taka zabawa miała jakiś sens. Ale po kolei;
1. Kwaśniewski przypuszczam że na razie nie ma szans zaistnienia w polityce., ponieważ nie ma zaplecza politycznego. On obecnie bardziej kojarzy się z Oligarchia niż z lewicą a dawna pierwsza dama obecnie jawi się raczej jako handlarka Bezami dla elit niz z grochówka dla "ludu pracującego miast i wsi".
SLD nie bardzo kwapi się uznać go za patrona a beż SLD on nie będzie istniał. Obecnie co prawda z Tuskiem i Palikotem mogą stworzyć jakąś tymczasową koalicję lecz na dłuższą metę jest to nierealna wizja.

2. PO niedługo rozsadzi to, co Tusk chciał uznać za jej siłę. PO to obecnie partia o bardzo wielu światopoglądach os skrajnej prawicy po skrajną głupia lewicę Palikota. Już pierwsze głosowania światopoglądowe pokażą siłę tej partii oraz wrzenie w jej szeregach.

3. PSL to partia "kwiatek" do KAŻDEGO partyjnego kozucha a PiS wbrew pozorom też nie jest już monolitem.

Prawdopodobnie wygra jednak ta partia która przedstawi nam wszystkim spójny program polirtyczno- gospodarczo -światopoglądowy na przyszłość.
Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.