Facebook Google+ Twitter

Podróż w polityczną przyszłość

Spojrzałem ostatnio w fusy przy porannej kawie i postanowiłem zabawić się w stworzenie obrazu polskiej polityki A. D. 2015.

Zapraszam Was, drodzy Czytelnicy na odważną podróż w przyszłość, by przekonać się, kto będzie nami rządził po kolejnych wyborach. Nie aspiruję do roli Nostradamusa, ale...

Nudy w koalicji
Rządzącej koalicji przyjdzie się jeszcze co najmniej kilka razy spektakularnie chybotać, ale przetrwa nadchodzące lata. W PO dojdzie do zmiany lidera. Głosowanie na kongresie partii w 2014 roku zakończy się zwycięstwem Sławomira Nowaka-politycznego dziecka Tuska-nad Grzegorzem Schetyną, który na pocieszenie utrzyma funkcję wiceprzewodniczącego Platformy. Rząd z Jackiem Rostowskim na czele będzie jednak dalej tracił na popularności ze względu na trudne reformy, Polakom przyjdzie patrzeć na premiera i jego gabinet coraz mniej życzliwie, ale z powodu braku poważnych rozłamów obie partie rządzące zachowają swoje żelazne elektoraty. "Popełnialiśmy błędy, ale byliśmy konsekwentni. Mieliśmy odwagę, by ponosić odpowiedzialność za państwo!" - oświadczy Donald Tusk, niedawno mianowany szef Komisji Europejskiej, na konwencji wyborczej w Gdańsku. Tymczasem na spotkaniu z rolnikami w wiejskiej świetlicy na Podlasiu Waldemar Pawlak będzie się tłumaczył ze zmian w KRUS - "Ten pociąg od początku nie jechał we właściwą stronę" - dowiedzą się wyborcy ludowców. Znacznie ciekawiej będzie w łonie opozycji.

Kto ostatni przed prawą ścianą?
Na prawicy wraz ze zbliżaniem się wyborów radykalizację swojej partii zacznie Jarosław Kaczyński, który stanie w szranki rywalizacji na fanatyzm ze Zbigniewem Ziobro. "Wygramy te wybory i postawimy tamę potężnemu niemiecko-rosyjskiemu lobby, które nie dopuszcza do Narodu Prawdy o Smoleńsku!" - ogłosi Kaczyński na wyborczym wiecu. W odpowiedzi Zbigniew Ziobro za pośrednictwem swojej tuby propagandowej, czyli Radia Maryja, przypomni Kaczyńskiemu orędzie "Do przyjaciół Moskali" z 2010 roku - "Obiecuję Polakom zwycięstwo i rozliczenie ludzi odpowiedzialnych za kłamstwo smoleńskie!" - usłyszymy na antenie. Panowie będą jednak walczyli tylko o tradycyjne poletko polskiej prawicy, czyli jakieś 30 % elektoratu. Sukces okaże się tym trudniejszy, że pogłębiające się w tej części sceny politycznej podziały, choć wyraźnie spersonalizowane, przypomną demony rozpadu dawnego AWS-u. Dla wyborcy prawicowego myśl o takiej powtórce z zamierzchłej już wtedy historii wyda się w dalszym ciągu nie do zniesienia. Należy więc spodziewać się także wzajemnego przerzucania odpowiedzialnością za tę "zbrodnię" jaką był rozłam na prawicy. Wybory 2015 będą zatem należały do odrodzonej lewicy.Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Pobawić się zawsze można z tym tylko aby taka zabawa miała jakiś sens. Ale po kolei;
1. Kwaśniewski przypuszczam że na razie nie ma szans zaistnienia w polityce., ponieważ nie ma zaplecza politycznego. On obecnie bardziej kojarzy się z Oligarchia niż z lewicą a dawna pierwsza dama obecnie jawi się raczej jako handlarka Bezami dla elit niz z grochówka dla "ludu pracującego miast i wsi".
SLD nie bardzo kwapi się uznać go za patrona a beż SLD on nie będzie istniał. Obecnie co prawda z Tuskiem i Palikotem mogą stworzyć jakąś tymczasową koalicję lecz na dłuższą metę jest to nierealna wizja.

2. PO niedługo rozsadzi to, co Tusk chciał uznać za jej siłę. PO to obecnie partia o bardzo wielu światopoglądach os skrajnej prawicy po skrajną głupia lewicę Palikota. Już pierwsze głosowania światopoglądowe pokażą siłę tej partii oraz wrzenie w jej szeregach.

3. PSL to partia "kwiatek" do KAŻDEGO partyjnego kozucha a PiS wbrew pozorom też nie jest już monolitem.

Prawdopodobnie wygra jednak ta partia która przedstawi nam wszystkim spójny program polirtyczno- gospodarczo -światopoglądowy na przyszłość.
Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.