Facebook Google+ Twitter

Podróże samolotem: odloty o czasie, choć z niespodziankami

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2006-08-14 19:47

Na warszawskim lotnisku Okęcie loty we wszystkich kierunkach odbywają się normalnie. Na większości tras obowiązują jednak ograniczenia posiadanego bagażu podręcznego.

Na warszawskim lotnisku Okęcie loty we wszystkich kierunkach odbywają się normalnie. Pasażerowie lecący do Wielkiej Brytani, Stanów Zjednoczonych, Kanady i Izraela - zgodnie z rozporządzeniem Urzędu Lotnictwa Cywilnego - zgłaszają się do odprawy bez bagażu podręcznego.

fot. Marek Ulatowski/MW MediaZaskoczeni są jednak pasażerowie odlatujący z terminalu Etiuda, gdzie te ograniczenia dotyczą wszystkich lotów. Z Etiudy odlatują samoloty tanich linii lotniczych do różnych krajów europejskich. Pasażerowie lecący do Paryża czy Stuttgartu byli niezadowoleni, bo nie zostali wcześniej o tym poinformowani i musieli dopiero na lotnisku przepakowywać bagaże.

Rzecznik Portów Lotniczych w Warszawie Artur Burak tłumaczy, że jest to spowodowane względami technicznymi. W terminalu Etiuda nie można bowiem odseparować pasażerów lecących do Wielkich Brytanii od innych podróżnych. Dlatego - ze względów bezpieczeństwa - wprowadzono całkowity zakaz wnoszenia bagażu podręcznego na wszystkich lotach odprawianych z terminalu Etiuda.

Artur Burak zapewnia, że na lotnisku Okęcie wszysto wróciło do normy. Nie wprowadzono żadnych nowych zaleceń, nadal są stosowane zaostrzone środki bezpieczeństwa. Rzecznik zastrzega, że mogą zdażyć się jeszcze niewielkie opóźnienia lotów.

Zgodnie z rozporządzeniem Urzędu Lotnictwa Cywilnego zakaz wnoszenia bagażu podręcznego na pokład samolotu dotyczy lotów do Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Kanady i Izraela. Wszystkich pasażerów odlatujących z polskich lotnisk obowiązują restrykcje, które wcześniej wprowadzili Brytyjczycy i Amerykanie. Drobne przedmioty, które można mieć na pokładzie jak portfele, dokumenty, klucze czy niezbędne w trakcie lotu lekarstwa, trzeba zapakować w przezroczystą plastikową torebkę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.