Facebook Google+ Twitter

"Podróże zaczynają się od marzeń". Zamość na MTT we Wrocławiu

Zamość promował się na Międzynarodowych Targach Turystycznych, które w miniony weekend odbywały się we Wrocławiu, pod hasłem "Podróże zaczynają się od marzeń". Zamojskie stoisko było częścią prezentacji Lubelszczyzny, będącej w tym roku strategicznym regionem partnerskim MTT.

 / Fot. Tadeusz KowalskiZamość prezentował przede wszystkim ofertę turystyki kulturowej i turystyki aktywnej oraz bazę noclegowo-gastronomiczną. Na dużym, niemal 70-metrowym stoisku można było wziąć udział w quizach i konkursach, obejrzeć promocyjne filmy, a także skosztować regionalnych potraw. Nie zabrakło też folderów i przewodników reklamujących miasto oraz Roztocze.

 / Fot. plakat promocyjnyOgromnym powodzeniem cieszyły się zamojskie cebularze, które są wizytówką Lubelszczyzny i które promowały region w czasie kampanii "Smaki Lubelszczyzny". Ciasto z cebulą i makiem było wypiekane na lubelskim Starym Mieście przez Żydów jeszcze w XIX wieku.

Na targach prezentowana była również bogata oferta turystyki rodzinnej, przyrodniczej i ekoturystyki. Roztoczański Park Narodowy oraz powstający Międzynarodowy Rezerwat Biosfery Roztocze, ale też Poleski Park Narodowy, to jedne z najczystszych obszarów Polski i Europy.

Zamojskie stoisko na MMT we Wrocławiu / Fot. Magdalena Gorgol-Rzepecka/materiały prasowe UM w ZamościuZ różnorodnych atrakcji czekających na turystów w Lubelskiem warto wymienić choćby możliwość spotkania z konikiem polskim na Roztoczu, udział w ornitologicznych obozach i fotograficznym safari na Polesiu, spływ kajakowy Bugiem czy ponad 150-km szlak kajakowy kajakowy Bug-Krzna. Miejscowe biura podróży, oprócz wycieczek po Lubelszczyźnie, oferują dodatkowo wypady do dwóch partnerskich, ukraińskich miast: Lwowa i Żółkwi.
Jeśli więc podróże zaczynają się od marzeń, czemu nie zacząć ich od Lubelszczyzny i Zamościa. Naprawdę warto!


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Lubelszczyzna jest piękna!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zamość i Roztocze to piękny i niezwykły zakątek kraju. Warto tam pojechać.

Komentarz został ukrytyrozwiń
szeryf
  • szeryf
  • 08.02.2012 17:21

Autor tam był, widział i opisał. Autorze jesteś makabrycznie żenujacy. Odpuść sobie i zobacz na jakim jestes serwisie. To jest DO a nie mieksce na opisywaniainnych materiałów i cytowania mediów. CZŁOWIEKU!!!!!!! nie sprowadzaj tego serwisu do poziomu "Faktu".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.