Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4098 miejsce

Podróżnik Jan Mela chce zdobyć szczyt w USA

Niepełnosprawny podróżnik Jan Mela, paraolimpijczyk Andrzej Szczęsny i towarzysząca im fotograf Weronika Grudek, wylecieli wczoraj do USA żeby zdobyć, położoną w Parku Narodowym Yosemite w Kalifornii skalną górę El Capitan.

Szczyt El Capitan w Kalifornii / Fot. Mike Murphy, http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/40/El_Capitan_Yosemite.jpgAndrzej Szczęsny nie ukrywa trudności, jakie przed nimi stoją. Zarówno Mela jak i on będą się wspinać po raz pierwszy. "Będziemy się wspinać przez trzy dni bez przerwy, nocując w namiotach rozłożonych na przytwierdzonych do skały platformach" – opowiada Jan Mela.

Szczyt El Capitan określany, jako granitowy monolit to jeden z najbardziej cenionych celów wspinaczkowych. Posiada ponad 70 wielkościanowych dróg wspinaczkowych, w tym jedną z najsłynniejszych na świecie - The Nose.


Mimo swojej niepełnosprawności i ograniczeń, podróżnicy chcą udowodnić, że potrafią zdobywać nawet najwyższe szczyty. Jeśli wyprawa się powiedzie, uczestnicy powrócą do Polski 10 października.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.