Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4645 miejsce

"Podróżnik w czasie" uchwycony w filmie z 1928 roku

Szokująca scena pochodzi z czarno-białego filmu Charliego Chaplina pt: "Cyrk" ("The Circus") z 1928 roku i przedstawia przemieszczającą się powoli przez kadr postać, która wygląda jakby rozmawiała przez telefon komórkowy.

Kadr z filmu "Wehikuł czasu" z 1960r. / Fot. WikipediaAutorem tego odkrycia jest młody, irlandzki producent i reżyser George Clarke. Studiując bogaty materiał filmowy, chyba najbardziej znanej i rozpoznawalnej, hollywodzkiej gwiazdy kina niemego, Charliego Chaplina, wychwycił przez przypadek ujęcie, na którym ubrana w czarny płaszcz i kapelusz postać, najprawdopodobniej kobieta, idąc przez ulicę, trzyma przy lewym uchu jakiś przedmiot i najwyraźniej coś mówi.

Widok rozmawiającej przez telefon komórkowy kobiety jest w naszych czasach zjawiskiem raczej pospolitym, jednak uchwycenie tego faktu w niemym filmie z 1928 roku, potrafi naprawdę zdziwić, jeśli nie zszokować. Sam George Clarke deklaruje bardzo śmiałą hipotezę, która wyjaśnia zagadkę jako przypadkowe ujęcie podróżnika w czasie, który w ramach stworzonej w niedalekiej przyszłości "turystyki w czasie" ("Time Travel Tourism"), komunikuje się z innymi towarzyszami wycieczki po wczesnych latach XX wieku.

Film bardzo szybko trafił do sieci i od razu wzbudził wśród społeczności internetowej ogromne zainteresowanie i spekulacje na temat skrajnych interpretacji intrygującego ujęcia. Pojawili się od razu tacy, którzy w kadrze widzą nie człowieka, lecz przebranego "Obcego", komunikującego się ze statkiem-bazą na orbicie. Niektórzy twierdzą też, że jest to kobieta, trzymająca przy uchu małe radio kryształkowe, wynalazek ponoć znany już w tamtych czasach. Inni, że wybiera się do dentysty z obolałym zębem lub osłania chore ucho przed wiatrem. Są też sceptycy, którzy w całej sensacji odnajdują najprostszy i najbardziej oczywisty wg nich powód, którym jest zabieg marketingowy, mający na celu wzbudzenie zainteresowania wokół samej osoby, początkującego w branży filmowej autora.Źródło: www.thirdage.com

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

kuba lipiec
  • kuba lipiec
  • 23.07.2011 23:17

i z kim by rozmawial tez podróżnik???? jaka siec by go polaczyla?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.