Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24322 miejsce

Podróżowanie między Warszawą a Berlinem będzie łatwiejsze

ZTM w Warszawie, Związek Komunikacyjny Berlin-Brandenburgia i PKP Intercity i DB, chcą wprowadzić wspólny bilet, obowiązujący w pociągach Berlin-Warszawa Ekspres i w komunikacji lokalnej obu stolic. Porozumienie podpisano 3 listopada.

Podpisanie listu intencyjnego w Pałacu Ślubów / Fot. Materiały prasoweWarszawa i Berlin pragną wspólnie wypracować takie rozwiązania, które umożliwiałyby podróżowanie między stolicami na podstawie jednego biletu. Byłby on ważny w pociągach PKP Intercity i DB Fernverkehr oraz w środkach komunikacji miejskiej ZTM i VBB. Obecnie nie jest to możliwe i każdy pasażer musi posiadać dwa bilety."Wspólny bilet zlikwiduje granice taryfowe między Berlinem i Warszawą, które dotychczas bardzo utrudniały kontakty z sąsiadami" - mówi szef VBB Hans-Werner Franz - "Bilet łączony sprawi, że podróżowanie autobusem i koleją w każdym z miast stanie się znacząco łatwiejsze. Nie będzie konieczne posiadanie ani euro ani złotówek na bilet, zniknie bariera językowa, nie trzeba będzie szukać biletomatów i kasowników."

Wczoraj o godzinie 13:30 w Pałacu Ślubów przy pl. Zamkowym został podpisany list intencyjny o współpracy w zakresie integracji taryfowej między ZTM, Związkiem Komunikacyjnym Berlin-Podpisanie listu intencyjnego w Pałacu Ślubów / Fot. Materiały prasoweBrandenburgia (VBB) oraz spółką PKP Intercity. W uroczystości wzięli udział: Prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz- Waltz, Dyrektor ZTM Leszek Ruta, Prezes VBB Hans- Werner Franz i Członek Zarządu PKP Intercity Katarzyna Zimnicka- Jankowska. Do realizacji projektu dojdzie w roku 2011, czyli w roku znaczącym dla Polski, ponieważ wtedy obejmie ona prezydencję w Unii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.