Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

433 miejsce

Podryw kontrolowany, czyli jak to robią faceci

14 lutego- walentynki , dzień kojarzony głównie z zakochanymi. Podobno do zakochania jeden krok – ale od czego zacząć?

Zapytałam kilku znajomych mężczyzn jak zdobywają kobiety, jakie mają na nas sposoby. Zadałam te same pytania Rafałowi (lat 21, student Politechniki Warszawskiej), Jacek (lat 22, student dziennikarstwa), Adamowi (lat 21, również student dziennikarstwa) i Piotrkowi (lat 23, student socjologii). Oto ich odpowiedzi. Drogie Panie zapraszam do lektury i życzę wyciągnięcia wniosków.

   

Cate Blanchett. Fot. Akpa– Na jakie kobiety zwracasz uwagę?
Rafał: Głównie na wysokie. Jak stają naprzeciw mnie, to mogę im spojrzeć prosto w oczy.

Jacek: Hmmm... Każdy ma swoje gusta, dziewczyna, która mi się podoba, może uchodzić za przeciętną wśród moich znajomych, jednak liczy się moje zdanie. Lubię brunetki z ładnymi oczami. Charakter to odrębna sprawa... Charakterów jest wiele więcej niż aparycji, typów urody...

Piotrek: Na wyjątkowe. To znaczy na takie, które mają w sobie na pierwszy rzut oka coś ciekawego

Adam: Na atrakcyjne


   

– Co, jako pierwsze przykuwa Twoją uwagę w wyglądzie kobiety?

Rafał: Może oczy? Chociaż to zbyt banalne...

Jacek: Włosy, twarz, potem ciało, czyli szczupła, nie szczupła, duże piersi, małe piersi, potem znowu twarz i oczy.

Piotrek: oczy, twarz oraz usta, jeśli są pełne i duże. Na sposób chodzenia i mówienia.

Adam: Oczy

   

– Podobno wygląd matki wpływa na wybór partnerki. Opisz swoją mamę.
Rafał: Niebieskie oczy, włosy ciemny blond, wysoka.

Jacek: Kobieta, którą bardzo kocham i dla której mógłbym być czasami lepszy.

Piotrek: Wysoka, mocno zbudowana kobieta o mocnym i dominującym charakterze, ale bardzo emocjonalna i uczuciowa.

Adam: Atrakcyjna, szczupła, średniego wzrostu blondynka.

   

– Jaki tekst w Twoim przypadku zawsze robi wrażenie na kobiecie?
Rafał: Nie mam takiego tekstu. Żaden facet nie ma – tylko tak mówią [śmiech].

Jacek: Słowa to tylko 7% przekazu. Jeśli w odpowiedni sposób wypowiesz jakiś beznadziejny tekst: „Hej mała, but Ci się rozwala” to może zadziałać. Najważniejsze to na początku zwrócić na siebie uwagę... Wszystko zależy od tego ile energii się ma właśnie w sobie... Kiedy masz doła, jesteś w kiepskim humorze, twoja mowa ciała pokazuje, że jesteś niespójna...twój ton głosu jest zdenerwowany. Jakbyś była facetem i w takim stanie zagadała do dziewczyny to ona podświadomie poczuje: „ej...skoro on nie jest szczęśliwy, to jak, cholera ja mam być z nim szczęśliwa? Poza tym chyba ma coś do ukrycia” Zlewka gwarantowana...nie jesteś dzisiaj na siłach podrywać? Nie podrywaj... Z doświadczenia też wiem, że szczery komplement przynosi niesamowite reakcje. Jeśli jestem w 100% przekonanym do tego, co mówię widzę reakcję w oczach dziewczyny.

Piotrek: Szczery i taki, którego się nie spodziewa. ....Hmm...to zależy od sytuacji, stanu emocjonalnego kobiety itp. Nie ma uniwersalnych tekstów - no chyba, że: "podobasz mi się i chciałbym cię poznać". Jest najbardziej skuteczny procentowo.

Adam: Nie mam takiego.

   

Mira Sorvino i Robin Williams. Fot. Akpa– Co robisz, aby dziewczyna, która Ci się podoba zwróciła na Ciebie uwagę?
Rafał: Improwizuję. Mówię najpierw „cześć”, a potem to, co mi do głowy przyjdzie.

Jacek: Wyróżniam się . Staram się być inny od reszty. Wiesz dlaczego dziewczyny tak bardzo zwracają uwagę na Włochów, Francuzów, Hiszpanów Greków? Bo są inni, mają inną pule genów. Im bardziej zróżnicowane geny, tym lepsze potomstwo... Założę się, że często zdarza Ci się być w jakimś zatłoczonym publicznym miejscu i czuć na sobie wzrok jakichś mężczyzn - standard, że żaden nie podejdzie, boi się zlewki (podobno dla dziewcząt dziwne jest to, że faceci się ich boją). W tym przypadku można się wyróżnić po prostu podchodząc.

Piotrek: Podchodzę do niej i zaczynam rozmowę - jeśli mam możliwość. A jak nie, to uśmiecham się chociaż.

Adam: Wpatruję się w nią.


– W jakich miejscach podrywa Ci się najlepiej?

Rafał: Trudno powiedzieć.

Jacek: Chciałbym aby nie robiło mi to różnicy. Mógłbym powiedzieć, że w Internecie [śmiech].  Ale ostatnio, kiedy mi na to humor pozwala staram się rozmawiać z ludźmi wszędzie. Na ulicy, w metrze, w autobusie... Jeśli umie się zacząć rozmowę z każdym przekłada się to na wiele sfer życia. Na początku jest ciężko, bo jak powiedziałem sam tekst to 7%, 27% to ton głosu, a reszta mowa ciała. Jeśli osoba nieśmiała postanawia się zmienić to w pierwszej fazie jej mowa ciała nie pokazuje jej pewności siebie, która jest tak bardzo pożądana u mężczyzn. W miarę praktyki wszystko zmienia się na lepsze.

Piotrek: Na ulicy, w sklepach. W miejscach, gdzie mało kto podrywa. Dlaczego w takich? Bo kobiety się nie spodziewają tego, że tam mogą być podrywane - a często mają taką nadzieję i lepiej reagują.

   

Aleksandra Woźniak. Fot. Akpa– Kobieta Twoich marzeń to...
Rafał: Musi ładnie pachnieć, mieć ładny głos, delikatną skórę. Powinna też być raczej wysoka.

Jacek: Zawsze młoda, ładna....marzenia się zmieniają, człowiek się zakochuje, odkochuje.

Piotrek: Ideału nie spotkałem, bo nie istnieje. Ale mam ideał w głowie, mniej więcej ma takie cechy: wysoka brunetka o krótkich włosach, budowa ciała jak Halle Barry, poruszająca się bardzo seksownie i ponętnie, spontaniczna, lubiąca podróże i spontaniczne pomysły, która jest pewna siebie i swojej osoby, bez makijażu.

...Hmmm....jest sporo tego.

Adam: Musi mieć to coś.

   

– Twój stały element flirtu:
Rafał: Nie mam takiego.

Jacek: Nie lubię flirtować... flirt to gra słów, a słowa to tylko 7% komunikacji. 7 na 100 to mało.

Każda dziewczyna jest inna... Trzeba jednak wiedzieć, że kobieta nie jest jak twój kolega i jeśli chce się coś zdziałać, nie powinno się z nią w ten sposób rozmawiać. Inne słowa, bardziej opisowo, chcesz aby poczuła emocje?

Spraw, że sam je poczujesz... Dziewczynie opowiem, wiedząc że lubią one huśtawki emocjonalne historię łączącą w sobie humor, smutek, miłość... Przynosi 100 razy lepszy efekt niż gadanie o szkole pracy i pogodzie. Znowu się wyróżniam, przecież wiele osób flirt zaczyna właśnie o pytanie o szkołe.

Dotyk jest ważny, sprawia że druga osoba w twoim towrzystwie czuje się swobodniej, po jakimś czasie sama zaczyna ciebie kinestyzować, zmniejszają się bariery. Jeden dotyk daje więcej niż 5minut rozmowy o niczym.

Co robię zawsze?... Nigdy nie stawiam dziewczynie piwa, drinków - to robi mnóstwo osób. Niczym specjalnym się wtedy nie wyróżniam, a taki drink nie podwyższa mojej atrakcyjności w jej oczach.

Piotrek: Uśmiech, ale nie mam stałych elementów. Nie przywiązuję się do sukcesu

i do tego czy „się uda czy nie”. Nie dzielę na elementy flirtu i innych rozmów z kobietami. Zazwyczaj z każdą rozmawiam na takich samych zasadach, niezależnie od tego, w jakim jest wieku i jaką ma urodę. Flirt jest obustronnym elementem i nie da się w pojedynkę.

Dlatego współpraca kobiety jest potrzebna.

Adam: Uśmiecham się i prawię komplementy.

   

– Czy zawsze działa?
Jacek: A kto nie dostaje koszy? No kto? [uśmiech]

Adam: Nie zawsze


– Flirt zaczynasz od...

Rafał: Od ukrytych komplementów....Nie wiem jak to powiedzieć – żeby nie było jawnie. Przeczytałem kiedyś, że nie można kobiecie powiedzieć od razu, że nam na niej zależy. Jednak nie zawsze się tego trzymam.

Jacek: Nie flirtuje![uśmiech]. Ale powiedzmy, że od wejścia w dobry stan... Jeśli nie jestem w takim stanie, w którym mogę sobie pozwolić na podryw dziewczyna to zauważy. Dziewczyny są bardziej spostrzegawcze od facetów.

Piotrek: To zależy. Czasem się zaczynam droczyć, czasami mówię coś kąśliwego, czasami żartuje. Nie mam reguł pod tym względem.

Adam: Mówiąc: „ale ładnie wyglądasz”.

   

– Lubisz gdy kobieta...Monika Pikuła. Fot. Akpa
Rafał: Patrzy mi prosto w oczy...

Jacek: Jest zainteresowana tym, co u mnie słychać.

Piotrek: Dba o mnie. Gdy od czasu do czasu spontanicznie zrobi coś miłego dla mnie. Np. zaproponuje mi masaż. [śmiech].

Adam: Próbuje mnie poderwać


– Czy kiedyś dałeś się poderwać kobiecie? Jeśli tak, to w jaki sposób – tzn. co takiego zrobiła dziewczyna, że uległeś? A jeśli nie, to czym Cię dziewczyna zraziła do siebie.
Rafał: Tak [uśmiech]. Zadzwoniła do mnie. Telefon wydał mi się dziwny, zaproponowała mi spotkanie – pomyślałem czemu nie? I tak wyszło.

Jacek: Dwie miałem sytuacje w życiu, w których kobieta miała jasne i niedwuznaczne plany wobec mnie. Raz - dostała kosza, bo mi się nie podobała, a drugi raz nie chciałem stracić przyjaciela. Łatwiej jest zdobyć dziewczynę niż przyjaciela.

Piotrek: Pewnie, że tak. Ale to raczej jest obustronne. Po prostu jedna osoba się później przekonuje.

Dziewczyna żeby się ze mną spotkać zmieniła plany, które miała i popłynęła za mną jachtem. Choć nie wiedziała czy coś z tego wyjdzie ...i tym mnie urzekła. Potem 3 lata byliśmy ze sobą, było naprawdę świetnie. Od samego początku między nami była ogromna namiętność. [uśmiech].

Adam: Nie. Dziewczyna może mnie zrazić do siebie wulgarnością i głupotą.


Dzięki, chłopcy, za rozmowę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

rzqlmtu
 • rzqlmtu
 • 13.07.2011 14:13

8qGYzu <a href="http://lqkttdptnajj.com/">lqkttdptnajj</a>, [url=http://cocsqnowfhkb.com/]cocsqnowfhkb[/url], [link=http://bqturjfxafrp.com/]bqturjfxafrp[/link], http://vufxroelrkhs.com/

Komentarz został ukrytyrozwiń
Zofia Kosowska
 • Zofia Kosowska
 • 24.05.2011 00:01

Mam ochotę poznać Pana Jacka:) ,urzekł mnie kiedy wyraził uczucia w stosunku co do swojej mamy piękneeeeeee:) mój nr gg16263540 :)- czekam Jacku:P

Komentarz został ukrytyrozwiń

bardzo przyjemnie mi się czytało, sympatyczni rozmówcy:D brawo za prosty, ale jakże ciekawy i życiowy temat! duży plus

A będzie podobny wywiad z dziewczynami?:P

Komentarz został ukrytyrozwiń

Plus za obszerny wywiad, badania i porady...dla młodzieży płci obojga.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ideał kobiety nie istnieje? Niemożliwe :) !!

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 12.02.2007 20:02

Oj, chłopcy popuścili wodze fantazji. Gawędziarze z nich, ale sympatyczni.
PS: Autorka powinna sobie literki w imieniu i nazwisku poprawić.:-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.