Podsumowanie 11. kolejki Bundesligi

Ostatnia runda ligi niemieckiej przyniosła kilka ciekawych rozstrzygnięć. Znów zawiódł Bayern Monachium, rewelacyjne Mainz zgubiło punkty. Doskonale spisują się Frankfurt oraz lider Borussia Dortmund, w której świetnie pokazali się Polacy.

Schalke – St. Pauli 3:0 (1:0)
Piątkowy mecz Schalke – St. Pauli zainaugurował kolejną rundę zmagań. Podopieczni Felixa Magatha odnieśli drugie zwycięstwo w sezonie - pierwsze na własnym stadionie. Drużyna gospodarzy awansowała o jedną lokatę, z pozycji spadkowej na barażową. Z kolei dla zawodników Holgera Stanislawskiego była to trzecia wyjazdowa porażka i szósta ogólnie. St. Pauli utrzymało 13 miejsce.
Bramki: Raul 14’ 81’ K.J. Huntelaar 54’
Sędzia: Jochen Drees; Żółte kartki: 1:2; Czerwone kartki: 0:0; Faule: 15:11 Posiadanie piłki: 52%-48%
Widzów: 61000

Hamburger SV - 1899 Hoffenheim 2:1(1:1)

Najciekawiej zapowiadające się sobotnie spotkanie. Znajdujące się na ósmej pozycji HSV podejmowało trzecią drużynę Bundesligi. Mecz pechowo rozpoczął się dla gospodarzy. Już w piątej minucie sędzia dopatrzył się faulu Pitroipy na Senegalczyku Demba Ba. Jedenastkę na bramkę zamienił Sejad Salihović. Tuż przed przerwą HSV udało się wyrównać. Podanie Mladena Petrića wykorzystał Heiko Westermann. Bramka dodała skrzydeł gospodarzom, którzy po przerwie prezentowali się lepiej.

Na zwycięskie trafienie musieli czekać do 83. minuty. Tym razem Petrić z asystenta przeistoczył się w egzekutora i zapewnił swojej drużynie trzy punkty. Asystę zaliczył Ze Roberto. Mecz na pewno nie rozczarował, a kibice mogli być usatysfakcjonowani poziomem zawodów. Hamburg przesunął się na 6 pozycję, natomiast drużyna z Rhein-Neckar-Arena spadła na 5 miejsce.
Bramki: H. Westermann 45’ M. Petrić 83’ – S. Salihović 6’(k)
Sędzia: Günter Perl; Żółte kartki: 1:4; Czerwone kartki: 0:0; Faule:15:29 Posiadanie piłki: 59%-41%
Widzów: 54000

SC Freiburg – FSV Mainz 1:0 (0:0)

Mimo drugiej z rzędu porażki drużyna Mainz utrzymała pozycję wicelidera. Była to pierwsza wyjazdowa porażka zespołu z Moguncji. Piękny sen drużyny Thomasa Tuchela wydaje się powoli rozpadać. Freiburg awansował zaś z 10 na 8 pozycję. Było to ich czwarte zwycięstwo u siebie, przy dwóch porażkach na swoim obiekcie. Obie drużyny nie zanotowały jeszcze remisu.
Bramki: P.D. Cisse 64’(k)
Sędzia: Wolfgang Stark; Żółte kartki:2:1; Czerwone kartki:0:0; Faule:18:17 Posiadanie piłki: 46%-54%
Widzów: 22000

Borussia Mönchengladbach – Bayern Monachium 3:3 (1:2)

Ponownie (w poprzednich dwóch sezonach dwa remisy) Mönchengladbach nie okazało się gościnne dla przetrzebionych kontuzjami Bawarczyków. Trener Louis Van Gaal miał do dyspozycji zaledwie czterech rezerwowych. Słodko-gorzką wycieczkę na Borussia Park będzie wspominał Bastian Schweinsteiger. Pomocnik Bayernu strzelił gola przedniej marki, ale chwilę później zmarnował rzut karny, trafiając w słupek. Punkt urwany Bayernowi nie poprawił sytuacji drużyny Michaela Frontzecka, nadal zajmują ostatnią pozycję. Drużyna z Allianz Arena spadła zaś z 7 na 9 pozycję. Dla obu drużyn był to już czwarty remis w sezonie.
Bramki: P. Herrmann 5’ M. Reus 56’ I. De Camargo 60’ – M. Gomez 11’ B. Schweinsteiger 40’ P. Lahm 84’
Sądzia: Knut Kircher; Żółte kartki: 1:0; Czerwone kartki: 0:0 Faule: 14:8 Posiadanie piłki: 27%-73%