Podsumowanie 14. kolejki Ekstraklasy

W 14. kolejce Ekstraklasy nie zabrakło ciekawych spotkań. Lech po meczu pełnym błędów pokonał Polonię Bytom, Wisła w ostatnich minutach zapewniła sobie zwycięstwo, a Jagiellonia umocniła się na pozycji lidera.

Lech Poznań - Polonia Bytom / Fot. PAP/Adam CiereszkoGórnik Zabrze - Korona Kielce

W 14. kolejce ekstraklasy Korona Kielce znowu nie wykorzystała szansy na zostanie, choć chwilkę liderem. Przegrali oni bowiem z Górnikiem Zabrze 1:2 i zamiast pierwszego, zajmują 3 miejsce. W 25. minucie Tomasz Zahorski wykorzystał niepewną interwencję Radosława Cierniaka po strzale Adama Dancha i z bliska trafił do siatki. W 71. minucie Daniel Sikorski po podaniu Macieja Bębenka podwyższył wynik spotkania na 2:0. W 89. minucie
po dośrodkowaniu Ediego, Pavel Stano nie dał szans bramkarzowi Zabrzan.

Legia Warszawa - Arka Gdynia

W piątek „Wojskowi” pokonali Arkę na własnym stadionie 3:0. W 39. minucie po kontrowersyjnym rzucie karnym bramkę zdobył Ivica Vrdoljak. W końcówce spotkania to gospodarze zdobyli bramki. W 81. minucie akcję lewym skrzydłem zakończył skutecznym strzałem z ostrego kąta Bruno Mezenga, a w doliczonym czasie gry po uderzeniu z rzutu wolnego Tomasza Kiełbowicza piłka wyśliznęła się z rąk Witkowskiego i wpadła do siatki.

Śląsk Wrocław - Ruch Chorzów

Śląsk Wrocław pokonał „Pasy” w piątkowym meczu 14. kolejki Ekstraklasy 2:1. To czwarte z kolei zwycięstwo „Wojskowych”. W pierwszej połowie Śląsk mógł objąć prowadzenie ale rzutu karnego nie wykorzystał Przemysław Kazimierczak. Śląsk objął prowadzenie dopiero w 63. minucie. Z rzutu wolnego w pole karne dośrodkował Sebastian Mila, a piłkę głową do własnej bramki nieszczęśliwie skierował Wojciech Grzyb.
W 71. minucie było już 2:0. Znów z rzutu wolnego dośrodkował Mila, Gikiewicz strącił piłkę głową w kierunku bramki, a z najbliższej odległości w siatce umieścił ją Piotr Celeban. W 79. minucie po strzale Komac’a z rzutu wolnego, piłka po rykoszecie wpadła do bramki.

Lechia Gdańsk - Widzew Łódź

Widzew Łódź przegrywa z Lechią Gdańsk w debiucie Michniewicza 1:3. W 68. minucie Piotr Wiśniewski dośrodkował z lewego skrzydła, Paweł Buzała odegrał do Lukjanovsa a tam umieścił piłkę w bramce. Wyrównanie padło 3 minuty później. Kuklis strzałem z 16 metrów pokonał bramkarza Lechii. W 74. minucie Buzała nie zmarnował sytuacji „sam na sam „ bramkarzem i pokonał Mielcarza. Wynik na 3:1 ustalił w doliczonym czasie gry Wiśniewski pokonując bramkarza Widzewa strzałem z ostrego kąta.

Lech Poznań - Polonia Bytom

Lech Poznań wymęczył zwycięstwo 1:0 nad Polonią Bytom w meczu 14. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. Nie był to najlepszy mecz obu drużyn, które popełniały mnóstwo błędów i bardziej sami zagrażali własnej bramce niż przeciwnicy. W 6. minucie Lech wyszedł na prowadzenie po dośrodkowaniu Peszki w pole karne. Gąbiński fatalnie interweniował i wypuścił piłkę z rękawic . Rudnevs momentalnie doskoczył do piłki i z najbliższej odległości umieścił ją w bramce. Polonia mogła doprowadzić do remisu w 82. minucie. W polu karnym Lecha piłka odbijała się niczym w bilardzie. Ostatni próbował wybić ją Wojtkowiak, który niefortunnie trafił w piłkę i trafił w poprzeczkę bramki Lecha. Wynik ostatecznie zakończył się wynikiem 1:0.