Podsumowanie 15. kolejki Ekstraklasy

W 15. kolejce Ekstraklasy, oprócz padającego śniegu, zaskoczyły nas także bezbramkowe remisy Jagielloni oraz Lecha. Legia i Wisła wykorzystały potknięcie Jagi i zmniejszyły swoją stratę punktową do 3 oczek.

/ Fot. Mariusz WotaCracovia - GKS Bełchatów

W piątkowym meczu 15. kolejki Ekstraklasy Cracovia pokonała na swoim stadionie GKS Bełchatów 3:2, choć jeszcze w 87. minucie przegrywała 0:2. W końcówce zawodnicy "Pasów" zdołali jednak trzykrotnie pokonać Łukasza Sapelę. Strzelanie rozpoczęła drużyna z Bełchatowa, która już w 6. minucie za sprawą strzału z dystansu Łukasza Bociana wyszła na prowadzenie. Pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem gości, choć wynik byłby wyższy, gdyby celność strzałów poprawił Maciej Małkowski.

W 50. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, zamieszanie w polu karnym wykorzystał Dawid Nowak. Na trzy minuty przed końcem gola dla Cracovii strzelił Bartłomiej Dudzic, dobijając strzał Krzywickiego. Chwilę później Arkadiusz Radomski zagrał prostopadłą piłkę do Krzywickiego, który wykorzystał błąd Tanevskiego i w sytuacji sam na sam, umieścił piłkę w bramce Sapeli, doprowadzając do remisu. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry w sytuacji sam na sam znowu znalazł się Krzywicki i mimo nieczystego uderzenia zdobył 3. bramkę dla Cracovii i zapewnił „Pasom” niesamowite zwycięstwo.

Polonia Bytom - Legia Warszawa

Legia Warszawa wygrała na wyjeździe z Polonią Bytom 1:0 w piątkowym meczu Ekstraklasy. Gospodarze mogli zacząć to spotkanie w sposób "wymarzony" przez siebie i prowadzić już w 4. minucie. Po faulu Wojciecha Skaby na Miroslavie Barciku sędzia podyktował rzut karny dla bytomian. Bramkarz Legii zrehabilitował się, broniąc uderzenie Davida Kobylika. Przez cały mecz widać było nieznaczną przewagę Legionistów, którzy nie potrafili jednak jej przypieczętować. Na jedynego gola w spotkaniu musieliśmy czekać do 75. minuty. Miroslav Radović po dośrodkowaniu Tomasza Kiełbowicza skierował piłkę do bramki głową. Pogoń gospodarzy za zdobyciem chociaż jednego punktu zakończyła się jednak niepowodzeniem.

Arka Gdynia - Śląsk Wrocław

W sobotnim meczu 15. kolejki Ekstraklasy Arka Gdynia zremisowała na swoim stadionie 2:2 ze Śląskiem Wrocław. To ósme z rzędu ligowe spotkanie "Wojskowych" bez porażki. Pierwszy gol padł w 28. minucie. Rzut karny po faulu na Tadeuszu Sosze pewnie zamienił na bramkę Przemysław Kaźmierczak. W 40. minucie Tadas Labukas strzałem z ostrego kąta doprowadza do remisu, a 5 minut później podwyższa wynik po rzucie karnym. W 2. minucie doliczonego czasu gry pierwszej połowy po dośrodkowaniu Mili strzałem głową piłkę do bramki skierował Kaźmierczak. W drugiej połowie rezultat meczu nie zmienił się.

Zagłębie Lubin - Lechia Gdańsk

Lechia została ograna na stadionie w Lubinie 1:3. Dwie bramki dla Lubinian zostały strzelone w końcówce meczu. W 9. minucie spotkania po bardzo mocnym uderzeniu Bartczaka bramkarz Lechii skapitulował. Niewykorzystane sytuacje zemściły się w 67. minucie, kiedy to Traore pokonał Isailovicia pewnym strzałem z rzutu karnego, podyktowanego za bezmyślny faul Rymaniaka na Lukjanovsie. W 87. minucie po rzucie rożnym zamieszanie w polu karnym wykorzystuje Kędziora i z 5 metrów pakuje piłkę do siatki podwyższając wynik na 2:1. W 89. minucie „kropkę nad i” postawił Szymon Pawłowski, który skierował bezpańską piłkę do bramki.