60113 miejsce

Podsumowanie 19. kolejki T-Mobile Ekstraklasy

Ogromne emocje towarzyszyły kibicom podczas 19. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. We Wrocławiu doszło do hitowego spotkania. Lider tabeli, Śląsk podejmował wicelidera, Legię Warszawa. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem "Wojskowych" 4:0.

Pierwsze dwa spotkania 19. kolejki T-Mobile Ekstraklasy zostały rozegrane w piątek. Najpierw w Łodzi miejscowy ŁKS podejmował Lechię Gdańsk. Obie drużyny przed spotkaniem liczyły na zwycięstwo. Zarówno gospodarze, jak i goście, znajdują się w dolnej części tabeli i tylko komplet punktów pozwoliłby odskoczyć jednej z nich od strefy spadkowej. Mimo wielkiego zaangażowania z obu stron, mecz zakończył się bezbramklowym remisem, co nie usatysfakcjonowało ani ŁKS-u, ani Lechii.

Piłkarze z Gdańska zaliczyli tym samym drugi podział punktów w rundzie wiosennej. Dla beniaminka z Łodzi był to pierwszy punkt po przerwie zimowej. Znacznie więcej emocji dostarczyło kibicom drugie piątkowe spotkanie. W Chorzowie Ruch zmierzył się z Lechem Poznań. Dla "Kolejorza" była to kolejna szansa przełamania złej passy. Tylko zwycięstwo gości mogło uratować posadę Jose Mari Bakero. Lech jednak nie sprostał zadaniu i uległ aż 0:3, co spowodowało, że szkoleniowiec poznańskiego klubu musiał pożegnać się z posadą. Ruch, dzięki zwycięstwu, nadal pozostaje w grze o mistrzowski tytuł.

Nie mniej wrażeń przyniosły sobotnie mecze 19. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. W spotkaniu Podbeskidzia Bielsko Biała z walczącym o utrzymanie Zagłębiem Lubin lepsi okazali się gospodarze, którzy wygrali 1:0 po bramce w 32. minucie Sebastiana Ziajki. Tym samym Podbeskidzie po raz drugi w tej rundzie zdobyło komplet punktów i przesunęło się w tabeli na 6. pozycję. Dla Zagłębia to kolejna bolesna utrata punktów.