36261 miejsce

Podsumowanie 1. kolejki Superligi piłkarzy ręcznych

W miniony weekend rozpoczęły się rozgrywki Superligi piłkarzy ręcznych. Pierwsza kolejka przyniosła sporo sensacji. Największą niespodzianką jest porażka MMTS-u Kwidzyn z Chrobrym Głogów. Pewne zwycięstwa odniosły Wisła Płock i Vive Kielce.

SPR Chrobry Głogów - MMTS Kwidzyn 26:23 (12:14)

SPR Chrobry Głogów: Stachera, Zapora, Kapela - Ścigaj 8, Mochocki 4, Świtała 3,
Kuta 2, Bednarek 2, Frąszczak 2, Fogler 2, Płaczek 2, Łucak 1, Olęcki, Czekałowski,

MMTS Kwidzyn: Suchowicz, Szczecina, Jedowski - Kostrzewa 4, Krieger 4, Mroczkowski 3, Adamuszek 3, Daszek 3, Rosiak 2,
Seroka 2, Peret 1, Rombel 1, Sadowski, Nogowski, Łangowski, Pacześny.

Wygrana Chrobrego Głogów to z całą pewnością największa sensacja tej kolejki. Podopieczni Zbigniewa Markuszewskiego (były trener MMTS-u Kwidzyn)
przez pierwszą połowę toczyli wyrównaną grę z faworyzowanym przeciwnikiem. Dopiero końcówka tej części meczu pozwoliła gościom wypracować sobie dwubramkową przewagę przed przerwą (14:12). Po przerwie zespół Chrobrego wyrównał stan meczu. Przez kwadrans drugiej połowy obydwie drużyny toczyły grę bramka za bramkę.

Przełomowym fragmentem meczu była zmiana bramkarza w drużynie gospodarzy w szeregach, których pojawił się Sebastian Zapora. Świetnie dysponowany bramkarz Chrobrego zamurował bramkę, przez osiem minut nie wpuszczając do niej żadnej piłki (między 47 a 55 minutą). Znakomitą postawę swojego bramkarza wykorzystali zawodnicy z pola, którzy w tym czasie czterokrotnie umieszczali piłkę w bramce. To musiało wyraźnie podłamać gości, którzy wracają do domu bez punktu. Chrobry Głogów konta MMTS Kwidzyn 26:23.

Gracz meczu: Sebastian Zapora (bramkarz), Maciej Ścigaj(rozegranie) – obydwaj SPR Chrobry Głogów

PBS Jurand Ciechanów - MKS Nielba Wągrowiec 29:26 (13:12)

PBS Jurand: Wróbel, Krajewski Marcin, Grzybowski - Malesa 8, Piórkowski Adrian 4, Piórkowski Damian 3, Prątnicki 3, Rurarz 3, Semenov 3, Pakulski 2, Krajewski Rafał 1, Klinger 1, Malandy 1.

Nielba: Konczewski, Kubiszewski, Witkowski - Krajewski 6, Świerad 6, Gierak 4, Przybylski 4, Szyczkow 3, Przysiek 2, Białaszek 1, Płócienniczak, Tórz.

To druga sensacja inauguracyjnej kolejki Superligi. Stawiani przez wszystkich na pożarcie gracze Jurandu Ciechanów ograli Nielbę Wągrowiec 29:26. Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy mieli w swoich szeregach Tomasza Malesę. Rozgrywający Jurandu Ciechanów zachwycał publiczność swoimi rzutami zdobywając w całym spotkaniu osiem bramek.

Od 10 minuty gracze obydwu drużyn toczyli wyrównaną grę. Na przerwę z przewagą jednej bramki (13:12) schodzili jednak gospodarze, którzy okazali się skuteczniejsi od przyjezdnych. Początek drugiej części spotkania to znów wyrównana walka bramka za bramkę. Im bliżej końca meczu tym coraz większą przewagę zaczęli osiągać gracze z Ciechanowa. Trzy-bramkowe prowadzenie gospodarzy okazało się zbyt zabójcze dla graczy z Wągrowca, którzy już na otwarcie sezonu musieli przełknąć gorycz porażki.

Gracz meczu: Tomasz Malesa (rozgrywający) PBS Jurand Ciechanów