112389 miejsce

Podsumowanie 2. kolejki T-Mobile Ekstraklasy

Do końca 2. kolejki T-Mobile Ekstraklasy zostało tylko jedno spotkanie. W poniedziałek Korona Kielce podejmie Ruch Chorzów. Pozostałe spotkania są już za nami. Do hitu kolejki doszło w Warszawie, gdzie Polonia zmierzyła się z Wisłą.

Pierwsze dwa spotkania 2. kolejki T-Mobile Ekstraklasy zostały rozegrane w piątek. Na początek wybiegli piłkarze w Zabrzu, gdzie Górnik podejmował Widzew Łódź. Obie drużyny w swoich spotkaniach inauguracyjnych tydzień temu zdobyły po jednym punkcie. Tym razem także doszło do podziału punktów. Mecz zakończył się remisem 1:1.

W drugim piątkowym spotkaniu Zagłębie Lubin zmierzyło się z Lechem Poznań. Z wielkimi nadziejami przystąpiły obie drużyny do tego spotkania. Zarówno Zagłębie, jak i Lech liczyły na zwycięstwo. Dla gospodarzy było to spotkanie inauguracyjne, gdyż w poprzedniej kolejce spotkanie z Legią zostało przełożone ze względu na zły stan murawy. Lech w pierwszym meczu w tym sezonie nie dał najmniejszych szans beniaminkowi, Podbeskidzie Bielsko Biała, wygrywając 5:0. Kibice Kolejorza tym razem także liczyli na komplet punktów. Goście byli blisko osiągnięcia swojego celu, gdy w 49. minucie po bramce Henriqueza Lech objął prowadzenie. Gospodarze jednak zdołali się podnieść i w 85. minucie doprowadzili do remisu po bramce Szymona Pawłowskiego. I tak w dwóch piątkowych meczach padły remisy 1:1.

W sobotę kibice zobaczyli trzy spotkania 2. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. O 13:30 rozpoczęło się spotkanie GKS-u Bełchatów z Podbeskidziem Bielsko Biała. Fani gospodarzy nie mogli narzekać na brak emocji. Mecz zakończył się pogromem gości. GKS wygrał 6:0 i zamazał ostatnią porażkę. Beniaminek z Bielska Białej nie miał nic do powiedzenia i musiał uznać wyższość rywali z Bełchatowa.

Sporo emocji dostarczyło kibicom spotkanie Jagiellonii Białystok z Lechią Gdańsk. Już przed meczem było wiadomo, że dojdzie do porywającego widowiska, gdyż początek sezonu nie był udany dla obu drużyn. Jagiellonia zremisowała 2:2 z Podbeskidziem, natomiast Lechia przegrała 0:1 z Polonią Warszawa. Dla obu ekip zatem było to bardzo ważne spotkanie. Mecz dobrze rozpoczął się dla gości, którzy od 7. minuty prowadzili po bramce Lukjanovsa. Jagiellonia jeszcze przed przerwą zdołała wyrównać za sprawą Skerli. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem w ostatniej minucie bramkę na wagę trzech punktów dla Jagi zdobył niezawodny Tomasz Frankowski. Dzięki temu zwycięstwu Jagiellonia przesunęła się w tabeli o kilka pozycji.

Ostatnie spotkanie w sobotę zostało rozegrane w Warszawie, gdzie doszło do prawdziwego hitu kolejki. Polonia podejmowała mistrza Polski, Wisłę Kraków. Gospodarze podbudowani ostatnim zwycięstwem nad Lechią Gdańsk liczyli na kolejny sukces. Wisła nie najlepiej rozpoczęła sezon. W pierwszym inauguracyjnym spotkaniu zremisowała 1:1 z Widzewem Łódź. Tym razem "Biała Gwiazda" przyjechała do stolicy po zwycięstwo. Ta sztuka nie udała się gościom. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1 co na pewno nie satysfakcjonowało Wiślaków. Polonia dzięki wywalczeniu punktu znajduje się w górnej części tabeli mając cztery punkty.

W niedzielę zobaczyliśmy dwa spotkania. We Wrocławiu wicemistrz Polski, Śląsk zmierzył się z Łódzkim KS. Gospodarze nie dali najmniejszych szans beniaminkowi wygrywając 4:0. ŁKS przegrał już po raz drugi i sytuacja w klubie zrobiła się nerwowa. Drugi niedzielny mecz dostarczył kibicom także sporo wrażeń. W Krakowie Cracovia podejmowała Legię Warszawa dla której był to pierwszy mecz w tym sezonie. Gospodarze przystąpili do mecz bardzo zmobilizowani chcąc zamazać ostatnią porażkę 1:2 z Koroną Kielce. Ta sztuka się jednak nie udała, gdyż to Legia cieszyła się ze zwycięstwa 3:1.

Do zakończenia 2. kolejki T-Mobile Ekstraklasy zostało rozegranie jeszcze jednego spotkania. W poniedziałek tj. 8 sierpnia Korona Kielce podejmie Ruch Chorzów. Obie ekipy poprzednie spotkania zakończyły zwycięstwem co zapowiada spore emocję. Początek spotkania o godzinie 18:30.