37152 miejsce

Podsumowanie 8. kolejki ekstraklasy piłkarzy ręcznych

Za nami 8. kolejka ekstraklasy piłkarzy ręcznych. Do niespodzianki doszło w Lubinie, gdzie Zagłębie pokonało Śląsk Wrocław i Głogowie, skąd do Puław na tarczy powrócili szczypiorniści Azotów. Znakomitą passę bez porażek kontynuuje zespół Vive Kielce.

Bartosz Świerad z Nielby (P) blokuje rzucającego Alexeya Peskova z Wisły (L)podczas meczu Ekstraklasy piłki ręcznej mężczyzn, Wisła Płock - MKS Niebla Wągrowiec. / Fot. Piotr Piotrowski/PAPDrużyna Vive Targów Kielce pojechała w sobotę do Olsztyna na spotkanie z miejscowym Travelandem. Zwycięstwo Zagłębia Lubin w ubiegłym tygodniu w Płocku miało natchnąć zawodników Travelandu Olsztyn do walki i chęci sprawienia sensacji w spotkaniu z mistrzem kraju. I rzeczywiście początek spotkania w hali Urania mógł zaskoczyć wielu sympatyków piłki ręcznej w Polsce. Dopingowani przez swoich kibiców olsztynianie bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie z utytułowanym przeciwnikiem prowadząc po 4 minutach gry 3:0.

Spora w tym zasługa będącego ostatnio w bardzo dobrej formie bramkarza gospodarzy Adama Wolańskiego, który był mocnym punktem swojej drużyny. Kielczanie bardzo wolno wchodzili w mecz. Podopiecznym Bogdana Wenty udało się dojść olsztynian w 8. minucie spotkania, kiedy to na 4:4 wyrównał Henrik Knudsen. Kielczanom nie udało się jednak w tym momencie przejąć inicjatywy. Olsztynianie grali mądrze, utrzymując jedno bądź dwubramkowe prowadzenie. W 20. minucie przy prowadzeniu Olsztynian 11:9 Bogdan Wenta poprosił o czas dla swojej drużyny. Wzięta przez trenera przerwa znakomicie podziałała na kieleckich zawodników, którzy do końca pierwszej części spotkania nie pozwolili na zdobycie żadnej bramki olsztynianom, jednocześnie samemu zdobywając ich 6. Do przerwy 15:11 dla kielczan.

Druga połowa rozpoczęła się od dwóch trafień graczy z Olsztyna, którzy starali się zmniejszyć stratę do rywala (13:15). Jednak od 35. minuty spotkania coraz większą przewagę na parkiecie zaczęli uzyskiwać podopieczni Bogdana Wenty, którzy do końca spotkania byli już zespołem wyraźnie lepszym i zasłużenie wygrali 31:24. Znakomitą partię w drużynie Vive Targów Kielce rozegrał Rastko Stojkovic, który zdobył 11 bramek dla swojego zespołu.

Po zwycięstwie nad Travelandem Olsztyn, zespół Vive Targów Kielce umocnił się na pozycji lidera ekstraklasy i jako jedyny zespół w tym sezonie nie zaznał jeszcze goryczy porażki.