Podsumowanie 8. kolejki III ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej

Marek Kaśków
W miniony weekend piłkarze III ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej rozegrali 8. kolejkę. Victoria Koronowo pokonała Lecha Rypin 2:0 (2:0). Po zwycięstwie nad Włocłavią 4:0 (2:0) na fotel lidera awansowała Calisia Kalisz.

Ostre strzelanie urządzili sobie piłkarze Unii Swarzędz w Gnieźnie. Miejscowy Mieszko uległ Unii aż 0:5 (0:3). Wynik spotkania otworzył w 5. minucie Tomasz Zawada. W 15. minucie na 0:2 podwyższył Michał Chmielewski. Chwilę później goście prowadzili już różnicą trzech goli, a na listę strzelców wpisał się ponownie Tomasz Zawada. Po zmianie stron, w 76. minucie Mateusz Sobkowiak podwyższył na 0:4, a wynik spotkania na 0:5 ustalił Marcin Hercog w 85. minucie meczu.

Niewątpliwym hitem kolejki było spotkanie pomiędzy Victorią Koronowo z aspirującym do awansu do II ligi Lechem Rypin. Gospodarze zwyciężyli 2:0 (2:0) po golach Adama Kardasza w 13. minucie i Jakuba Kujawki w 30. minucie. Była to pierwsza porażka gości pod wodzą trenera Zbigniewa Kieżuna po wcześniejszych trzech zwycięstwach. Po meczu rypińscy działacze mieli sporo zastrzeżeń do pracy sędziów.

Wpadkę lidera z Rypina wykorzystali piłkarze Calisii Kalisz, którzy po trzytygodniowej przerwie powrócili na fotel lidera. Stało się to za sprawą zwycięstwa przed własną publicznością nad zajmującą ostatnie miejsce w tabeli Włocłavią Włocławek. Gospodarze zwyciężyli rywala 4:0 (2:0). Hat-trickiem popisał się Błażej Ciesielski ( zdobył gole w 18. minucie, w 61. min. i 78. min.), a jednego gola dorzucił Tobiasz Kupczyk w 27. minucie spotkania.

Po zwycięstwie w Świeciu nad miejscową Wdą, na drugie miejsce w tabeli, awansowali piłkarze Górnika Avans Konin. Gospodarze objęli prowadzenie po golu Adama Talaśki w 18. min. Niestety, po przerwie gole zdobywali tylko piłkarze gości. W 78. min. wyrównał na 1:1 Mateusz Witkowski, a wynik spotkania na 1:2 dla Górnika ustalił Paweł Błaszczak w 87. minucie. Nowy trener Wdy Marcin Olejniczak może poszczycić się zaledwie jednym punktem zdobytym w dwóch ostatnich meczach rozegranych przed własną publicznością.

W derbach powiatu inowrocławskiego, pomiędzy niedawną II-ligową Unią Janikowo a
Notecianką Pakość, lepsi okazali się goście. Pakościanie pokonali miejscowych 0:2 (0:0). Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się napastnik Notecianki - Michał Szot ( gole w 46. min. i 55. min.).

W meczach beniaminków, pomiędzy Chemikiem Bydgoszcz z Piastem Kobylin oraz Unią Solec Kujawski z TS 1998 Dopiewo, zwycięstwa zanotowały drużyny z Wielkopolski. Chemicy ulegli Piastowi 1:2 (0:1). Oba gole dla gości zdobył Tomasz Kempiński ( gole w 28. min. i 55. min.), a honorowego gola dla gospodarzy strzelił Jakub Witucki w 72.min. Natomiast w Solcu, gola na wagę trzech punktów dla gości z Dopiewa, zdobył po strzale z rzutu karnego w 40. min. Łukasz Szczudeł.

W ostatnim spotkaniu 8. kolejki Lubuszanin Trzcianka zremisował z Polonią 1912 Leszno 0:0.