Podsumowanie 9. kolejki ekstraklasy piłkarzy ręcznych

Za nami 9. kolejka ekstraklasy piłkarzy ręcznych. Ciekawe spotkanie obejrzeli kibice w Wągrowcu, gdzie Nielba ograła Zagłębie Lubin. Sensacyjne wysokie zwycięstwo mistrzów Polski Vive Targów Kielce nad wicemistrzem kraju Wisłą Płock.

VIVE TARGI KIELCE - WISŁA PŁOCK

Fot. ilustracyjna / Fot. PAPNa to spotkanie czekali wszyscy sympatycy piłki ręcznej w Polsce. W Kielcach spotkały się dwa najlepsze zespoły ubiegłego sezonu - mistrz Polski Vive Targi Kielce i wicemistrz kraju Wisła Płock. Spotkania obydwu drużyn określane są mianem "świętej wojny", gdyż jest to wewnętrzna walka o prymat w ekstraklasie. Tak miało być również w środę 11 listopada w Święto Niepodległości w Kielcach.

Osłabieni brakiem kilku kluczowych zawodników (kołowy Dimitri Kuzelev, rozgrywający Vegard Samdahl, Lars Moller Madsen, a także Rafał Kuptel i bramkarz Marcin Wichary) płocczanie nie byli w stanie przeciwstawić się będących na fali kielczanom. Podopieczni Bogdana Wenty bardzo dobrze radzą sobie zarówno w rozgrywkach ekstraklasy (9 meczów bez porażki), jak i elitarnych rozgrywkach Ligi Mistrzów (dotychczas jedna porażka), więc oczywistym faktem stało się, że wobec sporych osłabień płockiego zespołu to podopieczni Bogdana Wenty będą zdecydowanym faworytem tego spotkania.

I tak też się stało. Goście, pomimo wielu kontuzji starali się walczyć z kielczanami, jak równy z równym. I płocczanom nawet to się udawało, gdyż do 20 minuty gry toczyła się wyrównana walka (10:11). Kolejne minuty to coraz lepsza gra kielczan - znakomitą partię rozgrywał Mariusz Jurasik (7 bramek do przerwy). Do przerwy podopieczni Bogdana Wenty 20:15.

Po przerwie dominowali już tylko gospodarze, którzy systematycznie powiększali przewagę. Kolejne świetne spotkanie w ataku rozegrał kołowy Vive Rastko Stojkovic, który w całym spotkaniu zdobył 11 bramek. Wisła po raz pierwszy od dłuższego czasu zagrała tak słabo w obronie. "Nafciarze" stracili w tym spotkaniu w sumie 42 bramki pozwalając przeciwnikowi zdobywać je praktycznie z każdej pozycji.