Facebook Google+ Twitter

Podsumowanie akcji "Lato w mieście - Myszków 2009"

"Lato w mieście Myszków 2009" to kolejna już edycja akcji społecznej dedykowanej osobom, które na czas wakacji pozostały w swoim rodzinnym mieście.

kurs tańca latynoamerykańskiego w Miejskim Domu Kultury w Myszkowie / Fot. MDK MyszkówGłówny cel jaki przyświeca programowi to zagospodarowanie i urozmaicenie wolnego czasu dzieciom i młodzieży przez aktywne uczestniczenie w zabawach, konkursach, quizach, wycieczkach, spacerach, kursach czy też pokazach. W telegraficznym skrócie chodzi o wyeliminowanie nudy na wakacjach oraz maksimum wrażeń przypieczętowanych dobrą zabawą.

Tegoroczne "Lato w mieście" Myszków rozpoczęło się uroczyście 20 lipca (zapisem uczestników). Na uczestników już następnego dnia czekało mnóstwo atrakcji. Swoje zdolności artystyczne mogli sprawdzić w pierwszym konkursie plastycznym: "Moje wymarzone wakacje". Na deser kulturalny zafundowano uczestnikom projekcję bajki "Lato Muminków" (reż. Maria Lindberg, Cezary Morawski). Dzień ochoczo podsumowano konkursami sprawnościowymi w grupach.

W kolejnych dniach nie brakowało coraz to bardziej wymyślnych atrakcji. Uczestnicy mogli m.in. zwiedzić najbliższe okolice (wycieczki do Bobolic, Złotego Potoku), nauczyć się kroków tanecznych (cha-cha i samba), poznać nowe trendy w dziedzinie fryzur i makijaży, poznać tajniki wykonywania ozdób z papieru i bibuły z elementami origami, zapoznać się z zasadami bezpiecznego poruszania się po szlaku turystycznym a także wykazać się w wielu konkursach, quizach, zabawach, których w programie nie brakowało.

Do najciekawszych należały m.in: Mini Playback Show, Top Trendy 2009 - pokaz mody w strojach przygotowanych w domu przez uczestników, quiz wiedzy "Wakacyjnego poszukiwacza przygód",
zabawa w stylu lat 80., wybór i uroczysta koronacja miss i mistera lata. Czas zabaw, konkursów i wycieczek został urozmaicony zajęciami plastycznymi, sprawnościowymi, ruchowymi, muzycznymi oraz projekcją filmów.

Akcję zakończono oficjalnie 7 sierpnia występami uczestników programu, wręczeniem laurek oraz projekcją filmu „Lucky Luke”. Na podsumowanie akcji przybyły najwyższe władze miasta, m.in. burmistrz Myszkowa pan Janusz Romaniuk.

Akcję "Lato w mieście Myszków 2009" można uznać za udaną, ciekawą i owocną. Każdy uczestnik codziennie ze wzmożoną ciekawością odwiedzał Miejski Dom Kultury w Myszkowie, wiedząc, że czas spędzony właśnie tutaj pozwoli mu przegonić nudę. Każdy dzień akcji przysporzył uczestnikom wiele wrażeń, radości budując w nich przekonanie o potrzebie organizowania tego typu działań. Uczestnicy uczyli się i rozwijali swoje talenty a przede wszystkim poznali smak prawdziwej zabawy z dala od komputera, telewizora i internetu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.