Facebook Google+ Twitter

Podsumowanie akcji ,,Pola Nadziei" w Gdańsku

202 tysiące 520 zł i 62 grosze - tyle zebrano dla dla hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza w Gdańsku podczas tegorocznej akcji charytatywnej ,,Pola Nadziei". Zbiórka pieniędzy odbywała się w kwietniu w wybranych sieciach handlowych, szkołach i przedszkolach. Wzięło w niej udział ok. 2,5 tys. wolontariuszy.

W niedzielę 15 kwietnia wolontariusze pojawili się na ulicach Gdańska i powiatu gdańskiego. Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza mógł wspomóc każdy, otrzymując w zamian za symboliczny datek żonkila - znak solidarności z pacjentami hospicjum. Cebulki tych kwiatów posadzono w październiku.

- To rekord - komentuje zebraną podczas akcji kwotę ks. Piotr Krakowiak, dyrektor hospicjum i krajowy duszpasterz hospicjów. To zaledwie 1/5 potrzeb placówki. Budżet hospicjum wynosi rocznie około 3 mln zł, NFZ na funkcjonowanie placówki przeznacza rocznie około 2 mln zł. - Pieniądze zebrane podczas tegorocznej akcji zostaną przeznaczone na zakup sprzętu medycznego oraz leków dla dorosłych i dzieci przebywających pod opieką hospicjum stacjonarnego i domowego - informuje Jolanta Leśniewska z Fundacji Hospicyjnej. / Fot. Fot. www.hospicjum.info

Gdańskie hospicjum istnieje od 1983 r., rocznie w domach udziela pomocy około 100 nieuleczalnie chorym pacjentom. Oddział dla dorosłych dysponuje 20 miejscami. Od 2003 r. swój oddział mają również mali pacjenci z całego województwa pomorskiego, chorzy na nieuleczalne choroby nie tylko nowotworowe.

Akcja ,,Pola Nadziei" zorganizowana przez Fundację Hospicyjną odbyła się już po raz piąty. - Przez pięć lat bardzo zmieniło się nastawienie ludzi do hospicjum. Zaczynają rozumieć, że nie jest to umieralnia, ani miejsce, o którym się nie mówi. Hospicjum to też życie. Wszystkim, którzy włączyli się do tegorocznej akcji, serdecznie dziękuję - dodaje ks. Piotr Krakowiak.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.