Facebook Google+ Twitter

Podsumowanie Akcji Znicz w woj. łódzkim

Policyjna akcja Znicz została zakończona. W tym roku było zdecydowanie bezpieczniej niż w ubiegłym. W czasie jej trwania na terenie województwa łódzkiego obyło się bez wypadków śmiertelnych.

Symbol akcji / Fot. Piotr AndrzejakNad bezpieczeństwem osób poruszających się po drogach w regionie łódzkim czuwało ponad tysiąc policjantów. Od godziny 14 w miniony piątek do godz. 22 w niedzielę funkcjonariusze interweniowali przy 38 wypadkach, w których 45 osób zostało rannych. Na terenie województwa odnotowano 196 kolizji drogowych zaś przeprowadzone kontrole policyjne ujawniły 89 nietrzeźwych kierujących.

W roku ubiegłym policyjna akcja Znicz trwała znacznie dłużej, bo od 31 października do późnych godzin wieczornych 4 listopada. W tym czasie doszło do 75 wypadków, w których ranne zostały 92 osoby a sześć poniosło śmierć.

Wkrótce kolejny długi weekend związany z wyjazdami i podróżami. Zachowajmy zdrowy rozsądek i zrezygnujmy z brawury. Zmieniające się warunki atmosferyczne nie sprzyjają kierowcom. W podróż wyruszajmy wypoczęci, a przede wszystkim trzeźwi. Nawet jedno wypite piwo może doprowadzić do tragedii.

Warto także przed wyjazdem dokładnie sprawdzić stan techniczny pojazdu, aby w trakcie jazdy uniknąć przykrych niespodzianek. Na postój wybierajmy wyznaczone i bezpieczne parkingi. Zadbajmy także o komfort i bezpieczeństwo pasażerów zwłaszcza tych najmłodszych, którzy powinni podróżować w specjalnych fotelikach lub podstawkach - siedziskach samochodowych dla dzieci oraz nie zapomnijmy o zapięciu pasów bezpieczeństwa.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.