Facebook Google+ Twitter

Podsumowanie akcji "Znicz". Zginęło 40 osób

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-02 22:39

Od piątku do niedzielnego popołudnia na polskich drogach doszło do 384 wypadków drogowych, w których zginęło 40 osób, 480 osób zostało rannych.

Marek Konkolewski z Komendy Głównej Policji poinformował, że podczas "Akcji Znicz" funkcjonariusze zatrzymali ponad tysiąc pijanych kierowców.

Jak tłumaczył, w tym roku Dzień Wszystkich Świętych i Zaduszki wypadły w weekend, dlatego tak wielu kierowców wyruszyło w drogę w tym samym czasie. Zdaniem Konkolewskiego ładna pogoda, która utrzymywała się w świąteczny weekend sprawiła, że kierujący pojazdami tak często przekraczali dozwoloną prędkość.

Młodszy inspektor Marek Konkolewski podkreśla, że tak duża liczba zatrzymanych nietrzeźwych kierowców pokazuje, że policja bardzo efektywnie walczy z tym zjawiskiem. Funkcjonariusz podkreśla, że drogówka ma na wyposażeniu najnowocześniejsze alkomaty, których nie sposób oszukać. Jego zdaniem w Polsce wciąż niestety istnieje duże przyzwolenie społeczne dla pijących kierowców, którzy na drodze stanowią ogromne zagrożenie.

Policjanci apelują, by kierowcy w drodze do domu nie przekraczali dozwolonej prędkości. Funkcjonariusze radzą też, by nie przekładać powrotu do domu na ostatnią chwilę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.