Podsumowanie czwartkowych meczów Ligi Europejskiej

W czwartkowy wieczór rozegrały się kolejne mecze fazy grupowej w Lidze Europejskiej. Nie zbrakło goli i ładnych robinsonad bramkarskich. Był w tym też polski akcent...

Logo Ligi Europejskiej. / Fot. liga europejska.Borussia Dortmund zremisowała 1-1 z niepokonanym w pierwszych dwóch meczach Ligi Europejskiej Paris St. Germain. Rzut karny, po którym padła bramka został podyktowany po faulu na Błaszczykowskim. Lewandowski natomiast uchronił Borussię przed utratą gola. Bramkę na 1:0 w 50 minucie strzelił Sahin wykorzystując jedenastkę. Dla PSG bramkę strzelił w 87 minucie Chantome.

W meczu Atletico Madryt z Rosenborgiem Trondheim bez niespodzianek. Drużyna z Primera Division pewnie pokonała przeciwnika 3:0. Bramki dla Atletico strzelili Godin (17.), Aguero (66.), Costa (78.)

Mecz francuskiego Lill z Lewski Sofia zakończył się się wynikiem 1:0.

Sporting Lizbona nie dała najmniejszych szans belgijskiemu Gent i pokonała go 5:1.
Bramki w tym meczu dla Sportingu strzelili Salomao (7.), Liedson (13., 27.), Maniche (37.), Postiga (60.). Honorowego gola dla Gent strzelił Wils (16.).

Na Stadion Maksimir w Zagrzebiu odbył się mecz Dinamo Zagrzeb z Club Brugge. Mecz zakończył się bezbramkowym rezultatem

Na Estadio El Madrigal Villarreal pokonał PAOK Saloniki 1:0. Jedynego gola w 38 minucie strzelił Ruben.

BATE Borysów
pokonuje Sheriff Tyraspol 0:1 po golu Sosnowskiego w 9 minucie.

AZ Alkmaar na AFAS Stadion przegrało z Dynamo Kijów 1:2. Bramkę dla holenderskiego klubu zdobył Falkenburg (35.), natomiast dla Dynama Kijów strzelali Milewski (16.), Khacheridi (39.).

Sparta Praga remisuje z Launsanne-Sport 3:3. Bramki dla czeskiego zespołu zdobyli Wilfried (10.), Kucka (21.), Wilfried (24.). Dla Launsanne strzelali Meoli (6.), Steuble (75.), Silvio (90.).

CSKA Moskwa rozgromiło Palermo 3:0. Bramki dla CSKA zdobyli Doumbia (34., 59.), Necid (82.).

Manchester City
pokonał niestety pokonał naszego "Kolejorza" 3:1. Hat-tricka zaliczył Adebayor. Honorową bramkę w 50 minucie strzelił Tshibamba.

Na Red Bull Arena Red Bull Salzburg remisuje z Juventusem Turyn 1:1.

Anderlecht Bruksela rozgromił AEK Ateny 3:0. Bramki dla gospodarzy zdobyli Boussouffa (31.), Lukaku (72.), Juhasz (75.).

Zenit St. Petersburg wygrywa na Petrovsky Stadium
z Hajduk Split 2:0. Bramki dla Zenit'a zdobyli Bukharov (24.) i Danny (68.).

VfB Stuttgart pokonało Getafe 1:0. Jedyną bramkę zdobył Marica (29.).

Mecz Young Boys Berno z Odense zakończył się wynikiem 4:2.

Metalist Charków
pokonuje na Metalist Stadium
Sampdorię 2:1.

Debrecen przegrywa u siebie z PSV Eindhoven 1:2. Bramki dla PSV zdobyli Engelaar (40.), Reis (66.). Jedyną bramkę dla gospodarzy strzelił Mijadinoski (35.).

Ukraińskie Karpaty Lwów poległo Sevilli 0:1. Bramkę dla gości w 34 minucie zdobył Kanoute.

W grupie K oba mecze zakończyły się remisami. Utrecht 1:1 Steaua Bukareszt.
Liverpool natomiast bezbramkowo remisuje z Napoli.

CSKA Sofia poległo Rapidowi Wiedeń 0:2. Bramkę dla austriackiego Rapida zdobyli grający niegdyś w Celtic Glasgow Vennegoor of Hesselink (28.) oraz Hofmann (32.).

Besiktas przegrywa z FC Porto na BJK Inönü Stadium 1:3. Honorową bramkę dla gospodarzy zdobył Bobo (90.). W FC Porto strzelali Falcao (26.), Hulk (59., 78.).