Podsumowanie I kolejki ekstraklasy piłkarzy ręcznych

Za nami pierwsza kolejka ekstraklasy piłkarzy ręcznych. W najciekawiej zapowiadającym się spotkaniu zespół Zagłębia Lubin pokonał na wyjeździe Chrobry Głogów 23:31. Ciekawy mecz został rozegrany w Wągrowcu, gdzie Azoty Puławy pokonały Nielbę 31:30.

/ Fot. Piotr Polak/PAPNa to wydarzenie czekało wielu sympatyków szczypiorniaka w Polsce. Rozpoczął się kolejny sezon walki o mistrzostwo Polski w piłce ręcznej.

W pierwszym spotkaniu tej kolejki Vive Targi Kielce pokonało AZS AWFiS Gdańsk 33:21. Spotkanie zostało rozegrane w ubiegły poniedziałek, gdyż w ten weekend w Kielcach zespół Vive walczył w turnieju eliminacyjnym do Ligi Mistrzów. Podopieczni Bogdana Wenty wywalczyli awans do tych elitarnych rozgrywek pokonując kolejno w sobotę FC Porto/Vitalis 32:23 i w niedzielę Tatran Presov 38:31. Kielczanie wracają do elitarnych rozgrywek po sześciu latach przerwy. Pierwsze spotkanie rozegrają z mistrzem Słowenii RK Gorenje między 30 września a 4 października. Oprócz tego podopieczni Bogdana Wenty zmierzą się z Rhein-Neckar Loewen (Niemcy), MKB Veszprem KC (Węgry), HC Bosna BH Gas (Bośnia i Hercegowina) i Chamery Savoir HB (Francja). Rozgrywki w fazie grupowej zakończą się w marcu 2010 roku.

Gdy kielczanie walczyli o Ligę Mistrzów, reszta zespołów ekstraklasy starała się na krajowych parkietach o pierwsze punkty. Bardzo dobry mecz w Głogowie zagrali piłkarze Zagłębia Lubin, którzy pokonali Chrobrego 31:23. Były to Derby Dolnego Śląska. Już od samego początku piłkarze ręczni Zagłębia Lubin panowali na parkiecie w Głogowie. Podopieczni Jerzego Szafrańca zeszli na przerwę prowadząc 18:10. Druga połowa to pełna kontrola wyniku przez zawodników Zagłębia. "Miedziowi" zasłużenie wygrali to spotkanie i zaprezentowali dobrą dyspozycję na początek sezonu.

W bardzo dobrej dyspozycji znajdują się zawodnicy płockiej Wisły. Podopieczni Flemminga Olivera Jensena pokonali u siebie POWEN Zabrze. W pierwszej połowie zawodnicy Roberta Nowakowskiego dzielnie stawiali opór zawodnikom z Płocka przegrywając do przerwy tylko jedną bramką(14:13). Po przerwie "Wiślacy" udowodnili, kto jest wicemistrzem kraju i wyraźnie wygrali drugą połowę 17:8, a w całym spotkaniu 31:21.