Podsumowanie Igrzysk w wersji Polska vs. Reszta świata

Każde igrzyska mają swoich bohaterów,przegranych itp. Ja dokonam zestawienia bohaterów,przegranych,największego wydarzenia pod kątem Polski oraz reszty świata.

Przegrani Vancouver 2010
Reszta świata: z całą pewnością największym rozczarowaniem tegorocznych igrzysk był znakomity norweski biathlonista-multimedalista Ole Einar Bjoerndalen. Zawodnik, który w Salt Lake City triumfował w 4 konkurencjach, w Turynie dołożył 3 kolejne krążki(2 srebrne i brązowy) tym razem zdobył "tyllko" 2 medale: srebrny indywidualnie, w biegu indywidualnym na 20 km oraz złoto w sztafecie 4x7,5 km .

Polska:zostajemy przy biathlonie. Liczyliśmy na to, że w Kanadzie jakiś krążek zdobędzie Tomasz Sikora, który znajdował się w wyśmienitej formie biegowej. Medal był realny, jednak fatalne strzelanie pozbawiło Polakę szans na podium.

Największy pechowiec : Sven Kramer. Holenderski panczenista powinien zdobyć złoty medal, jednak został zdyskwalifikowany, ponieważ... posłuchał swojego trenera i zmienił tor jazdy.

Bohaterka imprezy: wybór nie mógł być inny, jak tylko Petra Majdić. W Whistler zdobyła brązowy medal w sprincie kobiet, a pamiętajmy o jej dramatycznym wypadku podczas treningu przed zawodami. Słowenka wywalczła krążek mając połamane żebra i uszkodzoną opłucną!

Najważniejsze wydarzenie igrzysk:
Reszta świata: finał Hokejowy. Gospodarze pokonali w meczu o złoto reprezentację USA. Dla kanadyjczyków najważniejszym wydarzeniem zmagań sportowców był właśnie turniej hokeja. Gdyby ekipa gospodarzy odpadła wcześniej, wówczas igrzyska zeszłyby na dalszy plan życia Kanady
Polska: bez wątpienia złoty medal Justyny Kowalczyk. Na drugi w historii złoty krążek "biało-czerwonych" w historii zimowych igrzysk czekaliśmy 38 lat.