Facebook Google+ Twitter

Podsumowanie najważniejszych sportowych wydarzeń 2008 r.

Jak to zawsze bywa z końcem roku, przychodzi czas na różne oceny, podsumowania wydarzeń mijających 12 miesięcy. Przedstawiam zatem subiektywną ocenę najważniejszych sportowych wydarzeń 2008 r.

10. miejsce - Manchester United najlepszą klubową drużyną piłkarską w Europie.

Finałowym zwycięstwem nad Londyńskim Chelsea, Manchester Utd. zdobył Puchar Europy. Drużyna prowadzona przez słynnego Sir Alexa Fergusona powtórzyła swój sukces z lat 1968 i 1999 r. Zespół w składzie z fenomenalnym Cristiano Ronaldo wygrał niezwykle emocjonujące finałowe spotkanie z Chelsea po serii rzutów karnych. Najlepszy piłkarz roku wg "France Football" spudłował jednak jedenastkę, co doprowadziło ekipę z Old Trafford na skraj rozpaczy. Decydującego o losach tytułu dla Chelsea karnego wykonywał John Terry. Strzał ten jednak Anglikowi nie wyszedł, Terry nie trafił do bramki Van der Sara i "Czerwone Diabły" wróciły do gry. Gdy Francuz Nicolas Anelka spudłował kolejnego karnego dla Chelsea, sprawa tytułu stała się jasna. Manchester Utd. znowu został najlepszą klubową drużyną w Europie.

9. miejsce - Rosja mistrzem świata w hokeju na lodzie

Reprezentacja Rosji po 15 latach zdobyła złoty medal mistrzostw świata. Rozgrywany w Kanadzie turniej wyłonił mistrza po niezwykle ciekawym spotkaniu finałowym. Skazani na pożarcie w decydującym meczu Rosjanie przegrywali 2:4 po dwóch tercjach. Gdy Kanadyjczykom wydawało się, że zdobędą kolejny dla siebie mistrzowski tytuł, ambitni Rosjanie w nieprawdopodobny sposób odwrócili losy spotkania.
Rosja lepsza od Kanady w finale mistrzostw Świata / Fot. Wikimedia / Licencja GNU /Alexey ChernyadyevDecydujące bramki dla Rosjan zdobył Kowalczuk, najpierw doprowadzając do dogrywki, a później zdobywając decydującą o mistrzostwie bramkę. Rosjanie tym samym zrewanżowali się Kanadyjczykom za zdobycie przez tych ostatnich tytułu w zeszłym roku w Moskwie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Uznałem że forma rankingu będzie tutaj odpowiednia, no bo jakby nie patrzeć MŚ w hokeju na lodzie dla Rosji, w imprezie która jest rozgrywana co roku, jest to wydarzenie znacznie mniej ważne jak rekord świata na 200 m. który został pobity po 12 latach. Jak zresztą napisałem jest to subiektywny ranking ;).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pomysł fajny, natomiast samo wykonanie już niekoniecznie przypadło mi do gustu... Po pierwsze: niepotrzebnie moim zdaniem zrobiłeś to w formie rankingu. Wydaje mi się, że lepszy byłby układ chronologiczny - sam wybór danego zdarzenia do "10" najważniejszych pokazuje, że rzeczywiście było to ważne, chyba nie trzeba tej dziesiątki dodatkowo wewnętrznie segregować.

Po drugie, skoro już zdecydowałeś się na formę rankingu, to trochę bez sensu jest umieszczanie na poszczególnych miejscach pojedynczych zdarzeń z igrzysk, a na pierwszej pozycji - całych igrzysk. Albo traktujemy igrzyska jako osobne zdarzenia, albo jako jedną całość. A już na pewno można było uznać dwa rekordy (właściwie to nawet trzy :) ) Bolta za jedno zdarzenie, a nie rozbijać na dwa osobne. W efekcie aż 6 z 10 pozycji dotyczy IO w Pekinie, przez co inne wydarzenia sportowe zostały znacznie zmarginalizowane.

Ogółem jednak miło przypomnieć sobie te sportowe emocje :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.