Facebook Google+ Twitter

Podsumowanie pierwszej rundy MŚ w siatkówce kobiet

W pierwszej rundzie obejrzeliśmy kilka ciekawych spotkań. W niektórych grupach doszło do sensacyjnych rozstrzygnięć. Oto podsumowanie pierwszej rundy.

Mecz Japonia - Polska. Fot. (gj) PAP/JACEK KOSTRZEWSKIW grupie A pierwsze, premiowane awansem miejsce, zajmuje niedoceniany wcześniej Tajwan. Zawodniczki z Azji wygrały wszystkie pięć spotkań w swojej grupie. Oprócz Tajwanu, z grupy A do kolejnej fazy rozgrywek awansuje reprezentacja Japonii, Polski oraz słabo, jak dotychczas, grająca Korea . Najlepszym meczem w grupie A był dzisiejszy pojedynek Polek z gospodyniami- Japonkami. Gospodynie wygrały 3:1 z reprezentacją znad Wisły.

W grupie B bardzo słabo zagrały liderki rankingu FIVB Chinki, które zajęły zaledwie trzecią pozycję w tabeli. Grupę wygrały znakomicie grające Rosjanki. Drugie miejsce przed Chinami zajęła reprezentacja Niemiec. Niespodzianką w grupie, jest fakt odpadnięcia z rozgrywek zajmujących wysokie, 10 miejsce, w rankingu FIVB Dominikany. Drużynę z Dominikany wyprzedziły przeciętne Azerki. Najlepszym spotkaniem w grupie B był mecz Chinek z Rosją zakończony zwycięstwem drużyny z Europy 3:1.

W grupie C bez niespodzianek. Faworyt - Brazylijki bez problemu wygrały pięć meczów (przy stracie zaledwie dwóch setów) i spokojnie oczekują pierwszego meczu w drugiej rundzie. Oprócz Brazylii awansowały zespoły USA, Holandii oraz Portoryko. Najlepszym pojedynkiem w tej grupie można śmiało nazwać pojedynek Brazylii z Holandią, zakończony po zaciętej walce Tie-Breakiem 3:2 dla zawodniczek z Ameryki Południowej.

Bardzo dużo działo się w grupie D gdzie ogromną niespodzianką jest pierwsze miejsce drużyny Serbii. Europejki przez wszystkich skazywane były na przegraną. Niespodziewanie w pojedynkach z bardzo silnymi zespołami Kuby i Włoch potrafiły odnieść zwycięstwo. W Serbii panuje euforia. Mieszkańcy państwa cieszą się z sukcesów żeńskiej reprezentacji i liczą na to, że siatkarki podobnie jak siatkarze na stałe uplasują się w światowej czołówce tej dyscypliny.

Za plecami Serbii trwała zażarta walka pomiędzy Włochami oraz Kubą o drugie miejsce w grupie. Wczorajsze zwycięstwo nad Kubą zapewniło Włoszkom drugie miejsce. Ostatni mecz z Egiptem był jedynie formalnością. Nikt nie zakładał, że drużyna z Afryki może sprawić Włoszkom problem.

Trzecie miejsce przypadło Kubankom. Ostatnie premiowane awansem miejsce zajęły średnio grające Turczynki. Szlagierem w tej grupie był mecz decydujący o drugim miejscu w grupie - Włochy-Kuba (3:1). Znakomitymi pojedynkami były spotkania Serbek z Włoszkami oraz Kubą. Najgorszym zespołem mistrzostw z pewnością można uznać Egipt.

Afrykanki zagrały fatalnie i pokazały że bardzo wiele brakuje im do światowej czołówki. Przy przegranych wszystkich piętnastu setach udało im się ugrać zaledwie (!) 174 małe punkty. W drugiej rundzie w grupach E i F spotkają sie po cztery najlepsze zespoły z grup od A do D.

W grupie E (wszystkie spotkania odbywać się będą w mieście Nagoya) spotkają się najlepsze zespoły z grup A i D. W tej grupie znajdą się nasze 'złotka", które będą czekały trudne pojedynki z czołowymi zespołami grupy D - Włochami, fenomenalną Serbią, Kubą oraz Turcją. Mimo to z każdym z tych zespołów nasze siatkarki są w stanie wygrać.

Pasjonująco zapowiada się pojedynek z Włoszkami będący rewanżem za zeszłoroczny finał ME, szczęśliwie wygrany przez Polki. Dzięki temu zwycięstwu wszyscy, po raz drugi, mogliśmy cieszyć się z Mistrzostwa Europy. Ciekawe jak "złotka" poradzą sobie w spotkaniu z objawieniem mistrzostw- Serbią.

Zespoły rywalizujące w grupie E: Tajwan, Japonia, Polska, Korea Płd., Serbia, Włochy, Kuba, Turcja.

W grupie F (wszystkie spotkania odbędą się w Osace) spotkają sie czołowe cztery zespoły z grup B i C. W tej grupie zagrają: Chiny, Rosja, Niemcy, Azerbejdżan, Brazylia, USA, Portoryko oraz Holandia.

Interesująco zapowiada się rywalizacja liderek światowego rankingu - Chinek z jednym z najlepszych zespołów na świecie - Brazylią. Jak sobie poradzą Polki? Kto zatrzyma nieobliczalne zespoły Tajwanu oraz Serbii? Jak daleko zajdzie Brazylia?

Druga runda rozpocznie sie 8 listopada, a zakończy 12. Czeka nas bardzo wiele emocjonujących spotkań.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.