Facebook Google+ Twitter

Podsumowanie po konferencji Microsoftu na E3

Konferencja Microsoftu odbyła się 1 czerwca w La Convention Center - czas sprawdzić ile z przewidywań okazało się słusznych. Pojawiły się wielkie tytuły, zaprezentowano nowe funkcje X360 oraz całkowicie nowy sposób kontroli.

Nie od dziś wiadomo, że implementacja NXE okazała się strzałem w dziesiątkę. Microsoft konsekwentnie podąża tym śladem i wprowadza nowe funkcje, przy okazji ulepszając stare. Już niedługo użytkownicy konsoli z Redmond, na mocy umowy podpisanej z last.fm, będą się mogli cieszyć z dostępu do cyfrowego radia. Jednak to nie wszystko - Microsoft uderza również w serwisy społecznościowe. Dzięki współpracy z Facebookiem użytkownicy X360 będą mieli dostęp do tego pierwszego z poziomu menu konsoli. Jakby tego było mało MS ogłosił rozszerzenie działalności swojego sklepu z filmami do 18 krajów, przy jednoczesnym zwiększeniu jakości filmów do 1080p! Z kolei mieszkańcy Wysp Brytyjskich z pewnością ucieszą się z umowy partnerskiej między MS, a SkyTV. Dzięki niej będą mieli dostęp do telewizji na żywo bez użycia dekoderów, czy innych zbędnych urządzeń.

Wydawałoby się, że tak duże ulepszenie funkcjonalności ma na celu odwrócenie uwagi od gier, lecz również w tym segmencie Microsoft uderzył z niezwykłą siłą. Wśród prezentacji zostały wymienione takie tytuły jak Crackdown 2, Left 4 Dead 2, czy The Beatles Rock Band. Jednak największe wrażenie zrobiły na mnie trzy prezentacje - Alan Wake, Splinter Cell Conviction oraz Halo 3 ODST.

Studio Remedy było odpowiedzialne za prezentację Alana Wake'a. Po raz pierwszy mieliśmy okazję widzieć w pełni działającą grę. Sugestywny klimat, ogólnie panująca atmosfera strachu i ogarniający wszystko mrok - jest się czego bać. Premiera została zapowiedziana na 2010 rok, lecz nie wiadomo jak wygląda sprawa z dystrybucją tego tytułu na innych platformach - nie został on ogłoszony jednoznacznie exclusive'em.

O Splinter Cell Conviction było cicho od dłuższego czasu dlatego tym bardziej ucieszył mnie fakt, że na konferencji można było zobaczyć całkowicie nowy trailer oraz dłuższy fragment rozgrywki. Widać, że gra znajduje się w zaawansowanym stadium produkcji. Nowy SC ma być jednym z eksklusive'ów na konsolę Microsoftu i biorąc pod uwagę to, co zobaczyłem już zazdroszczę posiadaczom X360.

Na konferencji nie zabrakło również przedstawicieli Bungie. Zaprezentowali całkiem pokaźny fragment rozgrywki z Halo 3 ODST. Ten pokaz był do przewidzenia, ale nikt nie był przygotowany na to, co po nim nastąpiło. Bungie zapowiedziało całkowicie nowy tytuł - Halo Reach. Gra będzie fabularnie osadzona w czasach przed pierwszą częścią Halo. Niestety więcej szczegółów odnośnie samej rozgrywki nie jest znanych. Premiera została zapowiedziana na rok 2010, ale każdy kto kupi Halo 3 ODST dostanie kod, który umożliwi udział w beta testach trybu multiplayer Halo Reach.

Po tych wspaniałych prezentacjach okazało się, że najlepsze miało dopiero nadejść. Plotki na temat nowego projektu Hideo Kojimy elektryzowały społeczność graczy na całym świecie. Kojima pojawił się na konferencji MS i ogłosił, że na X360 pojawi się Metal Gear! Mimo tego, że Kojima nie powiedział czy jest to exclusive, to i tak są to wielkie wieści. Metal Gear Rising jest obecnie w produkcji, a głównym bohaterem będzie prawdopodobnie Raiden.

Na sam deser Microsoft zostawiło prezentację nowego sposobu kontrolowania gier, który utrzymany jest pod roboczym tytułem Project Natal. Jest to połączenie kamery z sensorem, które rozpoznaje twarze, głosy, obiekty i ruch ciała, aby jeszcze bardziej wciągnąć gracza w świat gry. Na jednym z filmów prezentujących możliwości nowego urządzenia można było zobaczyć chłopca, który do grania wykorzystywał najzwyczajniejszą w świecie deskorolkę. Sensor przekładał jego ruchy na odpowiednie ruchy w grze. Jednak Project Natal nie sprowadza się jedynie do gier. Dzięki kamerze można sterować samym menu X360 w sposób, w jaki Tom Cruise obsługiwał komputer w Raporcie Mniejszości.

Nie da się ukryć, że Microsoft uderzył na prawdę mocno. Konkurenci muszą się bardzo postarać, aby wymazać z pamięci dziennikarzy to, co zobaczyli wczoraj w LA Convention Center. Dzisiaj czas na Nintendo i Sony - już się nie mogę doczekać...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.