Facebook Google+ Twitter

Podsumowanie "po zwycięskiego" tygodnia Roberta Kubicy

Po zajęciu przez Polaka drugiego miejsca w GP Malezji, zmieniło się dość wiele. Niektóre rzeczy mogą mieć duży wpływ na Roberta Kubicę. Warto więc przyjrzeć się im dokładnie.

Gdy 23 marca, w wielkanocny poranek, Robert Kubica zajął drugie miejsce w Grand Prix Malezji, nastał nastrój euforii spowodowanej długim oczekiwaniem na większy sukces Polaka. Jak się okazało, wyczyn polskiego kierowcy miał dla niego oraz dla zespołu BMW Sauber duże znaczenie...

Polak stawiany często w cieniu kolegi z zespołu - Nicka Heidfelda, został doceniony pozytywnymi komentarzami ze strony szefa zespołu BMW - Mario Theissena, który tak podsumował występ Polaka:

-Jak podsumuję ostatni występ Roberta Kubicy? Robert ma za sobą bardzo udany weekend. To, że w kwalifikacjach poradził sobie bardzo dobrze, pokazał dopiero niedzielny wyścig. Widzieliście jak późno zjechał na pierwsze tankowanie. Przed wyścigiem był pewny swego, a wydarzenia w pierwszym zakręcie ułożyły się po jego myśli. A potem po prostu w pełni wykorzystał okazję. Nie popełnił żadnego błędu, był opanowany i bardzo szybki.

Można więc przypuszczać, iż Polak swoim sukcesem otworzył sobie drogę do większych możliwości w zespole, którego strategie być może będą bardziej dostosowane względem obu kierowców teamu.

Bardzo dobrze układają się też stosunki Roberta z jego inżynierem wyścigowym, którym od tego sezonu jest 35-letni Hiszpan, Antonio Cuquerella. Polak wielokrotnie podkreślał swoje zadowolenie z tej współpracy.

Robert Kubica został też wyróżniony przez premiera Malezji, który po wyścigu w szczególny sposób gratulował Polakowi:

-Zdobyliśmy drugie miejsce po raz pierwszy, odkąd rozgrywane jest tutaj Grand Prix. To dobry wynik.

Polak podczas wyścigu o Grand Prix Wielkiej Brytanii. / Fot. http://pl.wikipedia.org/wiki/Grafika:Robert_Kubica_2007_Britain.jpgAtmosferę oczekiwania na kolejne wyścigi podnosi szef BMW Sauber, który tak wypowiada się o planach zespołu na najbliższe Grand Prix:

-Na najbliższy wyścig nie przewidujemy zbyt wielu zmian w naszym bolidzie. Założymy parę nowych części, ale to będą drobiazgi. Mocne uderzenie szykujemy na kolejne GP, na Barcelonę.

Polak wydaję się być również bardzo zmotywowany przed swoimi kolejnymi występami. Zapytany kiedy stanie na najwyższym stopniu podium odpowiedział:

-Na wygranie wyścigu składa się wiele czynników. W ostatnich dwóch byliśmy na drugich miejscach. Teraz mamy jeszcze większą motywację i dzięki systematycznej pracy w najbliższym czasie może zdołamy wygrać.

Niemcy docenili też Roberta wydając serię ubrań zespołu, w których znajdzie się również kolekcja Kubicy z polską flagą. Więcej informacji na temat zestawów odzieży o nazwie "ubrany, by zwyciężać" znajdziesz tutaj

Miłym akcentem jest też zapewne dla Polaka znaczna przewaga w sondzie zamieszczonej na oficjalnej stronie internetowej Formuły 1, w której to pytano o to, który z kierowców teamu BMW Sauber w nowym sezonie wywiera większe wrażenie.

To podsumowanie "po zwycięskiego" tygodnia Kubicy może być tematem do przemyśleń nad tym, jak Polak poradzi sobie w kolejnych wyścigach oraz czy zespół BMW będzie coraz silniejszy i włączy się do walki o mistrzostwo konstruktorów. Miejmy nadzieję, że Robert będzie odnosił kolejne sukcesy, a być może uda się mu wywalczyć również pierwsze w swojej karierze zwycięstwo.

źródła wypowiedzi:
http://sport.onet.pl/74455,1248769,1717692,,kubica_o_slowach_szefa_f1_i_najblizszym_gp,wiadomosc.html
http://sport.onet.pl/74455,1248769,1717001,,szef_bmw_sauber_szykujemy_mocne_uderzenie,wiadomosc.html
http://sport.onet.pl/74455,1248769,1716883,,duze_wyroznienie_dla_kubicy,wiadomosc.html
http://sport.onet.pl/74455,1248769,1716777,,szef_bmw_sauber_chwali_roberta_kubice,wiadomosc.html


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.