Facebook Google+ Twitter

Podsumowanie roku Chopinowskiego w Piotrkowie Kujawskim

W związku z obchodami 200. rocznicy urodzin Chopina w Piotrkowie Kujawskim na terenie miasta i gminy odbyło się szereg imprez dla upamiętnienia tej rocznicy, a 15 grudnia koncert podsumowujący te imprezy.

Piotrków Kujawski / Fot. Karol SzmagalskiW programie była muzyka Chopina na żywo, występ dzieci z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji oraz wystawy.

O spotkaniu

Kalendarium miejsko-gminnych obchodów dwusetnej rocznicy urodzin Fryderyka Chopina "Chopin 2010" zostało opracowane przez Wandę Wiatrowską Prezesa Stowarzyszenia Rozwoju Miasta i Gminy Piotrków Kujawski. Impreza zgromadziła wielu widzów, byli na niej zarówno mieszkańcy Piotrkowa, jak i przedstawiciele władz oraz dyrektorzy placówek działających na terenie gminy.

Warto wspomnieć o takich imprezach, jak:

1 marca 2010 roku w Szkole Podstawowej w Dębołęce odbyła się audycja muzyczna w wykonaniu nauczycieli oraz uczniów ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Radziejowie.

10.05.2010 r. delegacja Warsztatów wzięła udział w wieczorze chopinowskim zorganizowanym przez Stowarzyszenie Rozwoju Miasta i Gminy Piotrków Kujawski z okazji 200. rocznicy urodzin naszego wielkiego kompozytora. Spotkanie odbyło się w szkole podstawowej i obfitowało w atrakcje. Wspaniałych doznań muzycznych dostarczył koncert pianisty ze szkoły muzycznej w Radziejowie pana Jacka Szczepańskiego. Sylwetkę i życie Chopina przybliżył ciekawy wykład pani Danuty Wielgosz.

Rad wielce będę, mogąc ujrzeć Szanownych Gości na wieczorku, gdzie wspomnienia moje z muzyką przeplatać się będą. Kto zatem zwać się chce Przyjacielem moim niechaj przybędzie na spotkanie do WTZ w Nowej Wsi." Tymi słowami w imieniu Chopina zaprosili przedstawicieli władz i placówek powiatu radziejowskiego, rodziców i opiekunów oraz mieszkańców Nowej Wsi na inscenizację pt.: Chopin wśród przyjaciół przygotowaną przez uczestników i pracowników WTZ a zaprezentowaną dwukrotnie w dniach 18 i 19.10.2010r. a także w Radziejowie podczas Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.