Facebook Google+ Twitter

Podsumowanie rundy jesiennej Ekstraklasy. Drużyny z miejsc 9-12

Za nami 17 kolejek obecnego sezonu. 15 z rundy jesiennej plus 2 wiosenne rozegrane już teraz. Jaka była to runda dla zespołów naszej ligi? Czas na analizę drużyn z miejsc 9 - 12

 / Fot. źródło własne12. Arka Gdynia

Statystyka:12 miejsce przy 3 zwycięstwach 6 remisach i 8 porażkach.
Mecze w Gdyni były najnudniejsze dla fanów, gdyż na tym stadionie padło tylko jedenaście bramek; co ciekawe najwięcej goli padło na stadionie drużyny, która ma taki sam bilans ogólny jak Arka, czyli Korony. Arka u siebie wygrała tylko raz. Co ciekawe, więcej punktów zdobyła na wyjeździe (8) niż u siebie (7). Arka odzyskała aż 4 punkty po 75 minutach gry. Strzeliła dwa gole bezpośrednio po rzutach rożnych, nie potrafiła natomiast wykorzystać atutu gry głową i zdobyła tylko jednego gola w ten sposób. Schemat taktyczny: 4-4-2.

Analiza: Marek Chojnacki (0-0-3), który utrzymał gdynian w lidze, rozpoczął sezon, jednak po 3 porażkach musiał odejść. Zastąpił go Dariusz Pasieka(3-6-5), który trenerskie nauki pobierał w Niemczech. Jak pokazał sezon, była to zmiana na plus gdyż żółto-niebiescy momentami prezentowali ciekawy futbol grając z pressingiem, krótką wymianą podań.

W dużej mierze mecze Arkowców były nastawione na walkę o każdy metr boiska a nie na strzelanie goli. Po pierwszym meczu i spodziewanej porażce 0:1 z Wisłą, w kolejnych 2 miesiącach - wrześniu i październiku Arka przegrała tylko raz z Polonią Bytom na wyjeździe, notując przy tym serie 3 zwycięstw i 4 remisów. Końcówka rundy już nie była tak dobra, gdyż Arka zremisowała 2 mecze i przegrała 3, więc pozostaje w serii 5 meczy bez wygranej.

Ciężko jest wskazać jakiś wybitny mecz, czy też sromotną porażkę Arki w tej rundzie. Na słowa pochwały zasługuje świetnie broniący Andrzej Bledzewski. Uratował on wiele punktów w tej rundzie dla Arki; jak na kapitana przystało dobrze prezentował się Bartosz Ława, który szarpał do przodu przy każdej akcji ofensywnej, a najgroźniejszym ogniwem w ataku był Przemysław Trytko i kiedy nie grał bardzo go brakowało w drużynie.

Mateusz Siebert pokazał, że wiele się nauczył w szkółce francuskiego Metz i może grać jeszcze lepiej. Niepotrzebnie wystawiani byli obcokrajowcy Lubomir Lubenow, Tadas Labukas oraz Stojko Sakalijew, którzy zdobyli raptem 1 gola i zaliczyli 2 asysty i w niczym nie są lepsi od polskich piłkarzy.

Zdecydowanie więcej obiecywano sobie w Gdyni po Marcinie Wachowiczu czy Filipie Burkhardtcie. Arka ma kilku wiekowych piłkarzy, którzy powoli odchodzą w zapomnienie, jak Tomasz Sokołowski II , Bartosz Karwan, Dariusz Ulanowski , Grzegorz Niciński i kolejna runda będzie dla większości z nich ostatnią w Ekstraklasie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.