Facebook Google+ Twitter

Podsumowanie sezonu w III lidze Kujaw, Pomorza i Wielkopolski

Sezon 2010/11 w III lidze Kujaw, Pomorza i Wielkopolski mamy już za sobą. Wielkim wygranym okazała się drużyna Calisii Kalisz, która wywalczyła mistrzowski tytuł i awansowała do II ligi. Co przyniesie nadchodzący sezon 2011/12?

Sporo emocji zapewnili piłkarze swoim kibicom podczas spotkań w III lidze Kujaw, Pomorza i Wielkopolski. Wszyscy mogliśmy fascynować się znakomitą walką o tytuł do samego końca, pomiędzy Calisia Kalisz a Lechem Rypin. Ostatecznie z awansu cieszyli się w Kaliszu, w którym zagości od przyszłego sezonu II liga. Wielkim przegranym okazała się drużyna z Rypina, która była bardzo blisko awansu. Jednak porażka właśnie z Calisią okazała się kluczowa. Dla Lecha na pewno wicemistrzostwo jest dobrym prognostykiem na przyszły sezon w którym przyjdzie znowu walczyć o upragniony awans.

Wielką niespodzianką w tym sezonie okazała się drużyna z Dopiewa, która wywalczyła trzecie miejsce po pięknej walce z czwartą - Unią Swarzędz. Obie drużyny okazały się "Czarnymi Końmi" tych rozgrywek. To właśnie te dwie ekipy pokazały, że potrafią wygrywać z najlepszymi i z dalszych miejsc wywalczyły czołowe lokaty. Zapowiada się, że w nadchodzącym sezonie mogą to być zespoły, które będą walczyć o tytuł.

Na pewno drużyną, która zawiodła w tym sezonie była Wda Świecie, która miała walczyć o tytuł. Ostatecznie drużyna ta zakończyła zmagania na 6. miejscu. Rzutem na taśmę udało się utrzymać Chemikowi Bydgoszcz i Lubuszaninowi Trzcianka. Chemik miał bardzo dobrą końcówkę i to ona przesądziła o tym, że klub z Bydgoszczy zdołał się utrzymać. Lubuszanin pokazał się z bardzo dobrej strony zwłaszcza w rundzie rewanżowej, gdy potrafił odbierać punkty najlepszym. Gorzej piłkarze z Trzcianki wypadali na wyjazdach i to spowodowało, że drużyna musiała zadowolić się tylko 11. miejscem.

Wielkimi przegranymi tego sezonu są ekipy Polonii Leszno, Unii Solec Kujawski, Włocłavii Włocławek i Mieszko Gniezno, którym nie udało się utrzymać w III lidze.

Jaki będzie ten nadchodzący sezon 2011/12? Kto wywalczy tytuł?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Mam nadzieję, że nowy sezon przyniesie jeszcze więcej emocji i zobaczymy bardzo ciekawe spotkania.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.